Tautas frontes kongresam gatavojoties

No Barikadopēdija

21. septembrī notika Tautas frontes dibināšanas kongresa organizācijas komitejas sēde, kura apkopoja rezultātus par TF nodaļu un grupu pieteikumiem. Līdz 20. septembrim bija pieteiktas 2300 grupas, kurās ir apmēram 80 tūkstoši cilvēku. Tika konstatēts, ka visaktīvākie līdz šim bijuši rīdzinieki — 46 tūkstoši cilvēku, bet no pārējām pilsētām un rajoniem — 34 tūkstoši cilvēku.

Vismazāk pārstāvēti Alūksnes, Balvu, Daugavpils, Gulbenes, Krāslavas, Ludzas rajoni. Visvairāk Tautas frontē iestājušies liepājnieki, ogrēnieši, valmierieši, madonieši, baušķenieki, cēsnieki.

Organizācijas komiteja savā sēdē izstrādāja principus, pēc kuriem vajadzēs ievēlēt 1000 delegātus. Speciāla darba grupa ar elektronskaitļotāia palīdzību visus datus apkopo, analizē strukturālo sadalījumu un aprēķina pārstāvniecības koeficientu, ņemot vērā grupu lielumu, teritoriālo izvietojumu, biedru skaitu.

Konkrētais piešķirtais delegātu vietu skaits tiks darīts zināms TF grupu izvirzītajiem pārstāvjiem.

Vienlaikus darām zināmu, ka 19. un 20. septembrī privātpersonas vien LTF dibināšanas kongresam iemaksājušas vairāk nekā 46 tūkstošus rubļu. Kopējā ziedojumu summa ir krietni lielāka.

LTF dibināšanas kongresa organizācijas komiteja