Telegramma no PSRS Tautas deputātu II kongresa

No Barikadopēdija
PSRS tautas deputāti: "...aicinām jaunievēlēto Rīgas pilsētas padomi jau savā pirmajā sesijā izskatīt jautājumu par akadēmiķa A. Saharova vārda piešķiršanu kādai no Latvijas galvaspilsētas ielām."

A. Saharova nāve atstājusi tukšu piektās rindas 26. krēslu PSRS parlamentā. To, ko varēja pateikt krievu inteliģences sirdsapziņa, kā pasaules sabiedriskā doma dēvēja izcilo humānistu, – to vairs nepateiks cits. Savukārt Latvijas republikas Zinātnieku savienība ar A. Saharova aiziešanu ir zaudējusi vienu no saviem goda priekšsēdētājiem.

Mēs, grupa PSRS tautas deputātu no Latvijas, apzinādamies A. Saharova ietekmi arī uz Latvijas tautas likteni cīņā par brīvību, demokrātiju, tautu pašnoteikšanos un starptautisko sadarbību, aicinām jaunievēlēto Rīgas pilsētas padomi jau savā pirmajā sesijā izskatīt jautājumu par akadēmiķa A. Saharova vārda piešķiršanu kādai no Latvijas galvaspilsētas ielām. Tas būtu pieticīgs, bet nepārprotams solis cīņā pret atmiņas genocīdu, ceļā uz dažādu tautību Latvijas un Rīgas iedzīvotāju konsolidāciju.


PSRS tautas deputāti:

V. AVOTIŅŠ, A. CĪRULIS, A. ČEPĀNIS, A. EIZĀNS, R. PAULS, J. PETERS, DŽ. SKULME, I. STRAUTIŅŠ, M. KOSTEŅECKA, R. KUKAINE, N. NEILANDS, V. ŠĻAKOTA, M. VULFSONS, J. ZAĶIS