No PSRS Finanšu ministrijas un PSRS Valsts bankas

No Barikadopēdija
[[CN19871020|]]
PAR JUBILEJAS MONĒTU LAIŠANU APGROZĪBĀ SAKARĀ AR LIELĀS OKTOBRA SOCIĀLISTISKĀS REVOLŪCIJAS 70. GADADIENU

1987. gada 20. oktobrī tiek laistas apgrozībā trīs jubilejas monētas 1 rubļa, 3 rubļu un 5 rubļu vērtībā sakarā ar Lielās Oktobra sociālistiskās revolūcijas 70. gadadienu.

Jubilejas monētas 1 rubļa, 3 rubļu un 5 rubļu vērtībā izgatavotas no baltas krāsas vara un niķeļa sakausējuma. Tām ir apļa veids, un to diametrs ir attiecīgi 31 milimetrs, 33 milimetri un 39 milimetri.

Virspusē un otrā pusē monētām visapkārt ir paaugstināta apmale.

Monētu virspusē ir PSRS valsts ģerbonis un uzraksti «PSRS», «1987» un attiecīgi «1 rublis», «3 rubļi» un «5 rubļi».

Monētai 1 rubļa vērtībā otrā pusē ir simboliski attēli — lente ar gadskaitli «1917», zemeslode, sirpis un āmurs un kreiseris «Aurora», apakšā pa labi uz lauru zara fona ir uzraksts «70 gadi», bet pa aploci — tā turpinājums «Lielajai Oktobra sociālistiskajai revolūcijai».

Monētai 3 rubļu vērtībā otrā pusē reljefi atveidots kareivis, strādnieks un matrozis, augšā ir gadskaitlis «1917» un pa aploci — uzraksts «Lielās Oktobra sociālistiskās revolūcijas septiņdesmit gadi».

Monētai piecu rubļu vērtībā otrā pusē augšā uz simboliski atveidota karoga ar gadskaitli «1917» fona ir V. I. Ļeņina bareljefs, apakšā — uzraksts«Lielās Oktobra sociālistiskās revolūcijas 70 gadi» un lauru zars.

Monētu sānu malā ir divi iedobti uzraksti attiecīgi «Viens rublis», «Trīs rubļi» un «Pieci rubļi», kas monētai 1 rubļa vērtībā atdalīti ar diviem punktiem, bet monētām 3 un 5 rubļu vērtībā — ar divām zvaigznītēm.

Jubilejas monētas, kas tiek laistas apgrozībā sakarā ar Lielās Oktobra sociālistiskās revolūcijas 70. gadadienu, līdz ar monētām, kuras ir apgrozība pašlaik, obligāti jāpieņem valsts, kooperatīvajiem un sabiedriskajiem uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kolhoziem un atsevišķām personām visāda veida maksājumos, kā arī bankām, krājkasēm un sakaru ministriju uzņēmumiem ieskaitīšanai tekošajos un norēķinu kontos un noguldījumos, uz akreditīviem un pārvedumiem bez jebkādiem ierobežojumiem.