Latvijas TV — jauns raidījums

No Barikadopēdija

Ja ieslēgsit televizoru rītvakar, svētdien, pulksten 21.40, ar jums pirmo reizi sasveicināsies jaunais Latvijas TV raidījums «Labvakar!». Muzikāli informatīvo programmu «Skatiens» mēs varam redzēt vairākas reizes nedēļā, bet CT raidījuma «mazais brālis» — vismaz tuvākajā laikā — viesosies mūsu mājās tikai divas reizes mēnesi.

— Vai «Labvakar!» centīsities veidot līdzīgu «Skatienam»? — vaicāju vienam no jaunā raidījuma vadītājiem — Ojāram Rubenim.

— Jā un nē. Mērķis, protams, abām programmām ir viens un tas pats, tikai līdzekļi atšķirīgi. Pirmkārt, mūsu iespējas krietni atpaliek no Centrālās televīzijas iespējām: «Skatienam» ir pašam sava studija, kameras, operatori... Tā tapšanā piedalās aptuveni pussimts cilvēku, mēs esam tikai astoņi. Otrkārt… Nu, kā lai to pasaka? Negribam kopēt savu Maskavas kolēģu darbu. Mēģināsim būt citādi.

Gribēšana jau mums ir liela, tikai — kā būs ar varēšanu? Šobrīd — sākumā — jūtamies kā baltas lapas. Raidījumam vēl nav savas auditorijas, pat adresāts pagaidām nav skaidri zināms. Tas nebūs tikai raidījums jaunatnei, taču apmēram trešdaļu vai pat pusi programmas aizņems mūzika…

— Un ko sakāt jūs — otrs raidījuma vadītājs? — jautāju komentētājam Edvīnam Inkēnam.

— Pirms sākam, negribas mētāties ar solījumiem. Pat gluži otrādi — tās domas un idejas, kas mums šajā sakarā jau radušās, mēģināsim «neizšaut» tūlīt pirmajos raidījumos. Labāk pašiem pamazām iejusties un pieradināt arī skatītājus. Vienu gan varu pateikt: mūsu raidījumu veidos divi ļoti labi režisori — Mārtiņš Jurjāns un Juris Vaičūns, arī ar pārējiem brigādes locekļiem man ir prieks strādāt kopā. Mūziku raidījumam izvēlēsies un dažkārt arī komentēs vecākais redaktors Jānis Šipkēvics.

— Kā jūs — divi tik dažādi komentētāji, kas līdz šim veidojuši ļoti atšķirīgas tematikas raidījumus, — sapratīsities vienā kadrā?

— Pagaidām tā ir mīkla arī mums pašiem. Jāatzīstas, ka abi esam diezgan nobijušies… Tiesa, doma veidot tādu programmu Latvijas TV radās jau pirms pusotra gada (tā ir Ojāra ideja), esam jau šo un to iecerējuši, pārrunājuši. Žēl vienīgi, ka īstenošana tik ļoti aizkavējās. Tagad līdzīgas programmas jau kļuvušas par modes lietu, un mums tāpēc grūtāk ir strādāt — jāņem vērā konkurenti.

— Vai «Labvakar!» būs «dzīvais» raidījums?

— Jā, kaut gan mūzikas ieskaņojumi un daži sižeti sagatavoti jau iepriekš. Ja jums ir priekšlikumi, kā mēs varētu padarīt raidījumu interesantāku, lūdzu, zvaniet uz TV raidījuma laikā! Gaidīsim.

V. PAIKENA