Simt dolāru + labas atzīmes ieskaišu grāmatiņā-

No Barikadopēdija
Versija 2020. gada 13. novembris, plkst. 03.12, kādu to atstāja Ilmars (Diskusija | devums) (Set original images)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)

Simt dolāru + labas atzīmes ieskaišu grāmatiņā - tik vien (?) pagaidām tika prasīts no tiem Latvijas studentiem, kuri šomēnes izbrauks uz ASV mācīties Pacific Lutheran universitātē.

Kā jau ziņojām, šīs augstskolas profesors mūsu tautietis Gundars Ķeniņš-Kings un RPI prorektors profesors Ivars Knēts šovasar principiāli vienojās par Baltijas republiku un ASV augstskolu studentu apmaiņas organizēšanu. No Klusā okeāna krastiem uz Latviju, Lietuvu un Igauniju (un pretējā virzienā) izbrauks 15 jaunieši.

Četriem mēnešiem paredzētā apmācības programma būs ļoti nopietna, jo paredz konkrētas zinātnes un mācību priekšmetus (par ko tiks liktas atzīmes), ne tikai izpriecas braucienus pa svešo zemi. Ziemassvētku brīvdienās Ķēniņa kungs iepazinās ar saviem nākamajiem studentiem. No 20 gribētājiem bija izvēlēti 6 — Aivars Akmentiņš, Ivars Golsts, Andris Pastars, Indulis Ābelis un Einārs Buks no RPI un Igo Calss no LU.

Februāra sākumā savukārt Rīgā ieradīsies 3 puiši un 4 meitenes no Vašingtonas štata (starp citu, arī latviete Solveiga Zirnis). Par šo jauko pasākumu, šķiet, visvairāk norūpējies Ivars Knēts — ko gan latviešu un krievu valodu nezinošie amerikāņi tik ilgu laiku sadarīs mūsu vairs ne pārāk civilizētajā Rīgā?

L. LIEPA