Kāda ir atšķirība?

No Barikadopēdija
Lasītāji jautā

Lietuvā kompartija ir aizliegta, pie mums — pasludināta ārpus likuma. Tikko informācijas līdzekļi sāka šīs ziņas izplatīt, «Latvijas Jaunatnes» redakcijai piezvanīja vairāki lasītāji un lūdza izskaidrot atšķirību.

Augstākās Padomes deputāts Aivars Endziņš:

— Vēl neesmu redzējis Lietuvas dokumentu. Bet, ja ir tā, kā formulējat, starpības nav nekādas. Šī organizācija nedrīkst darboties. Ja tā Latvija atdzims ar citiem mērķiem un uzdevumiem, tad situācija var mainīties.

Mihails Gorbačovs atkal mēģina attaisnot partiju (komentāru Endziņa kungs sniedza 24. augusta rītā — red.), ka seši vai astoņi cilvēki neesot visa partija. Bet padomāsim: VDK, armijas vadība, virsnieki — tā taču arī ir partija. Bruņotās struktūras, kuras piedalījās valsts apvērsumā, PSKP pati ir veidojusi. Organizācija, kas ir bijusi nodevīga pret valsti, nedrīkst eksistēt.

Runām, ka pie mums notiekot «raganu medības», nav pamata. Par to, ka cilvēki ir bijuši kompartijas biedri, viņi netiks sodīti. Izmeklēšana un pēc tam tiesa spriedīs par konkrētu partijas biedru līdzdalību noziegumā pret valsti.

Arī parlamentā ir izskanējuši aicinājumi atņemt deputāta imunitāti vēl dažiem Augstākās Padomes deputātiem. Pēc manām domām, steigties nevajag. Izmeklēšana notiek, un, ja tās gaitā tiks noskaidrota deputātu līdzdalība valsts apvērsumā, bez šaubām, ka viņiem būs likuma priekšā jāatbild.

Un vēl. Kad ielās ir tanki, neviens no pretiniekiem nerunā ne par likumu ievērošanu, ne demokrātiju. Kad tanku nav, saka: raganu medības.

J. Ance