Valdības vīri apceļo veikalus

No Barikadopēdija

Iepriekšējās nedēļas nogalē vairāki MP darbinieki apciemoja simt Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas un Ogres pārtikas produktu veikalus. Viņu uzdevums bija novērtēt veikalu apgādi ar produktiem pēc cenu paaugstinājuma. Kā domā brauciena dalībnieki, aina nav iepriecinoša. Produktu daudzums palielinās lēni, tāpēc neviens no viņiem nevar piekrist lauksaimniecības ministra Daiņa Ģēģera TV raidījumā «Valdības viedoklis" teiktajam, ka pārtikas produktu saražots ir pietiekami un to nepiegādāšanā vainīga ir tirdzniecība, kas negrib ņemt piedāvāto. Statistika liecina, ka, piemēram, 4. janvārī pieprasīto 580 t piena vietā veikalnieki saņēmuši tikai 237 t.

Apspriežot redzēto valdības lietu ministra K. Līča kabinetā, apskates dalībnieki secināja, ka normalizējusies situācija apgādē ar maizi. Pārdevējas stāstījušas, ka pircēji šogad biežāk lūdz griezt maizi sīkākās daļās. Nav krējuma un sviesta. To jaunā gada pirmajās dienās veikalos nav redzējis arī pats K. Līcis. Diemžēl arī citreiz sviestu bija «atraduši" tikai daži apskates dalībnieki.

Dīvaina ir gaļas produktu realizācija. Vienuviet gan jēlas gaļas, gan desu ir daudz, citviet joprojām valda tukšums. Tukšo veikalu vadītāji atzinās, ka paši nav vēlējušies saņemt no tirdzniecības bāzēm gaļu, jo nav bijuši pārliecināti, vai būs tik daudz maksātgribošu un maksātspējīgu pircēju.

— Cenas, protams, šokē, — atzinās K. Līcis.

Lai no 12,30 rbļ. dārgas gaļas «nebaidītos" ne tikai ministrs, bet arī pircēji, premjers I. Godmanis devis rīkojumu gaļas apstrādes kombinātiem piegādāt pašu dārgāko gaļu tikai tad, ja veikalā var nopirkt arī lētāko (par 7,30 rbļ.). Bet pagaidām lielākās pircēju pretenzijas joprojām ir pret slikto preču kvalitāti, pārāk lielo fasējumu un servisu.

M. Diņģelis