Somu spāru svētki Rīgā

No Barikadopēdija
Rīgas Piena kombināta rekonstrukcija

Rīgas piena kombinātā 24. augustā svinēja somu spāru svētkus. Ozollapu vainags tagad rotā jaunā korpusa jumta kori — pabeigts svarīgs posms rekonstrukcijā, ko firma «Finn-stroj» veic kopīgi ar padomju speciālistiem. Kad raženi pastrādāts, var sēsties arī pie svētku galda. Uz tā — arī pēc somu paražas — zirņu zupa un alus.

Padomju speciālisti no daudziem citiem savulaik konkursa iesniegtajiem projektiem priekšroku deva firmas «Finn-stroj» ieteiktajam rekonstrukcijas projektam. 

— Mums iepatikās, ka mūsu ziemeļu kaimiņi visus jautājumus risina kompleksi — sākot ar projektēšanu un beidzot ar speciālistu sagatavošanu. — saka kombināta ģenerāldirektors Jānis Gūtmanis. — Tas mums krietni palīdzēs Rīgas un kūrortpilsētas Jūrmalas iedzīvotājus labāk apgādāt ar pienu, saldo un skābo krējumu, biezpienu un citiem produktiem. Tos ražosim modernā, glītā un kompaktā iesaiņojumā.

— Mēs ātri atradām kopīgu valodu ar Latvijas speciālistiem un sapratām, ka esam uzņēmuši kontaktus ar nopietniem partneriem, — LATINFORM korespondentei teica akciju sabiedrības «Finn-stroj» prezidents Risto Kangass-lkala.  

Starp citu, tādās pašās domās par Latvijas saimnieciskajiem darbiniekiem tagad ir gandrīz 40 firmu pārstāvji no Lielbritānijas, kuri nesen devās pirmajā darījumu braucienā pa Baltijas republikām. Republikai ir plaši sakari arī ar citām Rietumeiropas zemēm un Amerikas Savienotajām Valstīm. Mūsu agrofirmas, kolhozi, padomju saimniecības un citi agrorūpnieciskie uzņēmumi cieši sadarbojas ar sociālistisko valstu kooperatīviem un firmām.

Aizvien vairāk paplašinās sakari ar ziemeļu kaimiņzemi Somiju. Ir patīkami, ka mūsu celtniecībai vērīgi seko un darbu gaitu kontrolē gan pilsētas, gan republikas varas iestādes, — turpina Risto Kangass-lkala. — Es domāju, ka nebūtu saprātīgi pārtraukt sadarbību, kad šis objekts būs pabeigts. Esmu pārliecināts, ka mēs to turpināsim.

Svētkos piena kombinātā piedalījās Latvijas Komunistiskās partijas CK sekretārs A. Briļs, Latvijas PSR Augstākās Padomes Prezidija priekšsēdētāja vietniece T. Savicka, Latvijas PSR Ministru Padomes priekšsēdētāja pirmais vietnieks, republikas Valsts agrorūpnieciskās komitejas priekšsēdētājs V. E. Bresis un Latvijas PSR Ministru Padomes priekšsēdētāja vietnieks, republikas Valsts celtniecības komitejas priekšsēdētājs J. Lancers.

N. IVANOVA,

LATINFORM korespondente