Ceturtdien,

No Barikadopēdija

11. janvārī Viļņā ieradās PSKP CK ģenerālsekretārs, PSRS Augstākās Padomes priekšsēdētājs M. Gorbačovs. Kopā ar viņu ieradās PSKP CK sekretārs, laikraksta «Pravda» galvenais redaktors I. Frolovs.

Lidostā viesus sagaidīja PSKP CK Politbiroja locekļi, kas uzturas Lietuvā: PSKP CK sekretārs V. Medvedevs, PSRS Ministru Padomes priekšsēdētāja pirmais vietnieks un PSRS Valsts plāna komitejas priekšsēdētājs J. Masļukovs, kā arī Lietuvas KP CK pirmais sekretārs A. Brazausks, Lietuvas PSR Augstākās Padomes Prezidija priekšsēdētājs V. Astrausks, republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs V. Sakalausks, Lietuvas KP (uz PSKP platformas) pagaidu CK sekretārs N. Burokjavičus, citi PSKP CK locekļi, kas ieradušies Lietuvā, lai, pēc PSKP CK plēnuma lēmuma, iepazītos ar situāciju Lietuvā. Viesiem pasniedza ziedus. Viesu sagaidīšanā piedalījās arī republikas un centrālo masu informācijas līdzekļu pārstāvji.

No lidostas M. Gorbačovs un personas, kas viņu pavada, devās uz Ļeņina laukumu, kur nolika ziedus pie Ļeņina pieminekļa. Ceremonijā piedalījās Lietuvas KP CK locekļi, kā arī atbildīgi republikas partijas un padomju darbinieki.

Pēc tam viesu delegācija devās uz Vissavienības pakļautības uzņēmumu «Kuroaparatūra», vēlāk Viļņas Preses namā tikās ar radošo inteliģenci.

Paredzēts, ka M. Gorbačova vizītes laiks Lietuvā būs trīs dienas. Šai laikā PSKP CK ģenerālsekretārs uzklausīs Lietuvas neatkarīgās KP pārstāvjus, kā arī tos, kas iestājušies par PSKP platformu. M. Gorbačovs tiksies arī ar dažādu sabiedriski politisko organizāciju un neformālo kustību biedriem.

Pēc «Sajūdis» aicinājuma Viļņas centrā Katedrāles laukumā notika mītiņš ar lozungu «Brīvību un neatkarību Lietuvai!». Mītiņā piedalījās apmēram 300 tūkstoši cilvēku no visiem republikas rajoniem. Mītiņā uzstājās Lietuvas KP pārstāvji, PSRS tautas deputāti, kā arī dažādu sabiedriski politisko kustību dalībnieki. No Latvijas mītiņā runāja LTF pārstāvis, Latvijas lietuviešu nacionālās kultūras biedrības priekšsēdētājs R. Ražuks.

Pulksten 17 visā Lietuvā sāka skanēt baznīcu zvani.

 

LIETUVAS TELEGRĀFA AĢENTŪRA