Interfronte ir gatava sadarboties

No Barikadopēdija

9. janvārī žurnālisti, kas atspoguļoja Latvijas PSR darbaļaužu Internacionālās frontes dibināšanas kongresa darbu, tika uzaicināti uz preses konferenci Latvijas Komunistiskās partijas CK Politiskās izglītības namā. Preses konferencē uz masu informācijas līdzekļu pārstāvju jautājumiem atbildēja Interfrontes republikāniskās padomes locekļi A. Aleksejevs, A. Belaičuks, I. Lopatins un J. Mačijausks. Preses konference tika translēta televīzijā un pa radio.

Savā ievadrunā I. Lopatins atzīmēja, ka kongresa dalībnieki runājuši par pārbūves likteņiem republikā, par starpnacionālajām attiecībām. Viņš teica, ka Interfrontes biedri ar lielu cieņu izturas pret visām Latvijas tautām un, protams, pret pamattautības pārstāvjiem — latviešiem. «Mēs saprotam viņu rūpes un sāpes,» viņš teica, «un gribētos, lai jūs arī saprastu, ka mēs visi atrodamies līdzīgās pozīcijās un esam gatavi kopīgi risināt problēmas, kas mums izvirzījušās.»

Pēc preses konferences vadītāju domām, kongress visumā noritējis sekmīgi, taču «neiztika arī bez negludumiem», jo šādu pasākumu rīkošanas pieredzes organizatoriem nebija. Tika pievērsta uzmanība konstruktīvajiem priekšlikumiem, kas izskanēja uzaicināto ekspertu un vairāku kongresa delegātu runās, kaut gan dažiem no viņiem bija raksturīga pārlieku liela emocionalitāte.

Starp citu, kā varēja pārliecināties televīzijas skatītāji, arī preses konference dažkārt vairāk atgādināja emocionālu un diezgan asu diskusiju sakarā ar dažu delegātu runām kongresā. Interfrontes vadītāji šai sakarā ieteica ņemt vērā «nevis atsevišķas runas, bet kongresa dokumentus», kuros, kā viņi paziņoja, esot izteikta Interfrontes nostāja attiecībā uz dažādām problēmām. Dažās atbildēs tika atzīta kongresa organizatoriem un dalībniekiem adresētā kritika. Uz vairākiem jautājumiem vadītāji solījās atbildēt pēc nepieciešamo materiālu izstudēšanas.

Preses konferencē izskanēja republikāniskās padomes paziņojums, ka «Interfronte ir gatava stāties kontaktos ar Latvijas Tautas fronti, lai atrastu kopīgus problēmu risināšanas ceļus, arī Latvijas tautu konsolidēšanas jautājumā».


LATINFORM