Baltie zvirbuļi vairojas

No Barikadopēdija

Līdz šim droši bija zināms, ka «Līdztiesībā» ir trīs «baltie zvirbuļi» — Eduards Maharevs, Vladimirs Hodakovskis un Oļegs Ščipcovs. Viņi vairākkārt ir demonstrējuši būtiski citādu nostāju nekā viņu kolēģi, un tomēr arī šiem deputātiem pietrūka pilsoniskas drosmes atklāti nostāties otrā pusē. Bet skatieties, kas nu notiek parlamenta mazākuma frakcijas rindās!

Sestdien A. Smoļuks pie pārējiem deputātiem vērsās ar rakstisku paziņojumu, ka viņš izstājas no frakcijas «Līdztiesība».

Svētdien 10 citi šīs frakcijas deputāti — M. Gavrilovs, S. Buka, A. Rešetņikovs, P. Šapovalovs, E. Āboltiņš, O. Ščipcovs, N. Mihailovs, M. Rogaļs, A. Žuks un M. Berdikovs — plenārsēdē darīja zināmu, ka, pamatojoties uz Demokrātiskās iniciatīvas centra koordinācijas komitejas 21. un 22. augusta lēmumiem, Latvijas Republikas AP tiek izveidota DIC parlamenta deputātu grupa. Savukārt pirmdien, sākoties plenārsēdei, E. Maharevs, V. Hodakovskis un E. Āboltiņš paziņoja par izstāšanas no mazākumfrakcijas.

DIC grupas izveidošana vēl nenozīmē, ka tā ir izstāšanās no frakcijas «Līdztiesība». Bija paredzēts, ka pirmdien frakcijas jautājumu izlems. Piebildīšu, ka aizvadītās nedēļas vidū vairāki mazākumfrakcijas pārstāvji «LJ» apgalvoja, ka pat aizvadītie notikumi viņu vienotību nesagraušot.

 

 A. Andere