Austrumus «iekaro» caur Baltijas valstīm!

No Barikadopēdija

Aizvakar Rīgā, Zinātnes un tehnikas namā (K. Valdemāra ielā 35), tika atklāta firmas «Minolta — Austria» pavairojamās tehnikas izstāde. Ar fotografēšanu saistītie jaudis tūlīt ziņkārē vaicās: vai tiesām tā ir tā pati...? Jā, tā pati firma «Minolta», kas 1928. gadā dibināta Japānas pilsētā Osakā un ko visa civilizētā pasaule ir iepazinusi kā vienu no elektronisko «brīnumu» koncerniem.

Latvijā firmu «Minolta» reprezentē tās pārstāvniecība Austrijā, kas būtībā ir galvenā firmas tirdzniecības sakaru koordinatore Austrumeiropā. Ar sociālistisko valstu sistēmu «Minolta — Austria» sāka iepazīties pirms desmit gadiem, kad dažādi «Minoltas» pakalpojumi arvien plašāk izplatījās Čehoslovākijā un Ungārijā. Padomju Savienību firma centīsies «iekarot» caur Baltijas valstīm, jo, kā domā viens no firmas pārstāvjiem, «tieši šīs valstis pašreiz tehnikas attīstības līmeņa ziņā esot pārākas par citiem PSRS reģioniem». «Minolta» Baltijā ne tikai meklēs savu preču noieta tirgu, bet arī centīsies apmācīt un parādīt, kā elektroniku ekspluatē attīstītākajās Rietumu valstīs.

Uz Rīgu atvestās mašīnas ir supermodernas, jo trīs no izstādē apskatāmajiem modeļiem Rietumeiropas tirgū nokļūs pēc dažiem mēnešiem. Un, ja kāds no izstādītajiem aparātiem «ieduras jums acīs» un ja turklāt jums kabatā ir krietns žūksnis dolāru, tad iekāroto preci varēsit stiept mājās kaut vai no izstādes plaukta. «Minolta» garantē! Ko darīt, ja Šveices bankā jums nav noguldījumu? Tad, kā to veiksmīgi jau praktizē mūsu brāļi lietuvieši, mēģiniet vienoties ar «Minoltu» par preču apmaiņu…

«Minoltai» īpaša reklāma nav vajadzīga — par to vēlreiz pārliecināsities, kad būsit izstādē. Atgādinu, ka «Minolta» savu produkciju pie mums rādīs tikai šonedēļ! Nenokavējiet! Izstāde atvērta katru dienu no pulksten 10 līdz 18.

A. PUČE