Kravas automašīnas viņi respektē!

No Barikadopēdija
Laucinieki strādā

Pa radio izskanēja informācija, ka republikā ir labības produktu rezerves 40 dienām. Vai pēc tam varētu sākties bads?

Lauksaimniecības ministrijas zemkopības pārvaldes priekšnieks Miervaldis Grigalis:

— Nē. Būs jaunā raža, un būs arī maize. Latvietim galvenā ir rudzu maize. Un to vienmēr esam izaudzējuši paši. Baltmaizes kviešus līdz šim saņēmām no Padomju Savienības (Saratovas, Belgorodas), kur to audzēšanai ir labāki klimatiskie apstākļi. Taču tas nenozīmē, ka mūsu kvieši der tikai lopiem. Arī no miežiem taisīsim gan putraimus, gan darīsim alu. Tikai viss jādabū apcirkņos! Līdz pēdējam graudam. Arī pilsētnieki varētu padomāt, kā te līdzēt, un neveltīt visu enerģiju sausiņu kaltēšanai.

Pirms varas uzurpatori «pārkoda» telefona vadu, sešpadsmit rajoni ierastajā ritmā paspēja informēt par graudaugu novākšanas gaitu. Līdz 20. augustam padarīta apmēram puse. Jelgavas rajona Lielvircavas saimniecībā labība jau novākta. Raža republikā — 25,8 cnt/ha, Priekuļu SIS (Cēsu rajons) — 43,7, Mārupē (Rīgas) — 43,4, Nākotnē (Jelgavas) — 43,0, bet ir arī saimniecības, kur 9, 10 un 11 cnt/ha. Kā stepē!

Lauksaimniecības ministra pirmais vietnieks  Andris Šķēle (ministrs Ģēģers atrodas ārzemēs) informēja, ka piena apgāde Rīgā šodien bijusi normāla (cik jau nu vispār normāla tā pēdējā laikā ir). Apgādē ar pārējiem produktiem var rasties traucējumi. Militārpersonas bloķējušas ceļus un Rīgā nav ielaidušas kravas autotransportu, tai skaitā arī ar pārtiku. «Nu ko, lopiņi var pabaroties arī ilgāk!» Sviesta u. c. krājumi — pietiekami, salīdzinājumā ar savienību — pat labāki. Vairāk pārdos saldētavās nolikto gaļu. Ja svaigu gādāt traucē tie, kas darbaļaužu vārdā «pēc maizes, pēc pārtikas» sauc — būs vēl viena liecība.

Iespējams, ka tuvākajās dienās kāps iepirkuma cenas pienam un gaļai. Pārdošanas cena nemainīsies. Starpību dotēs no budžeta.

Rīgas gaļas kombinātā par centralizētajām piegādēm atbild Kārlis Zēmelis. Plkst. 15.15 viņš pastāstīja:

— Šodien gaidījām 400 liellopus un 1100 cūciņas. No Aizkraukles un Ogres rajoniem vajadzēja būt pa diviem furgoniem ar liellopiem. Nav. Sazināties nevaram. No Bauskas atveda 138 lielos ragainos. Cūku arī būs kādi 400. Strādāsim līdz 9 vakarā. Pagaidām grūti spriest, kas par vainu. Varbūt rajoni piebremzē piegādes. Apkārt jau laikam griež tikai mašīnas ar celtniecības materiāliem.

 

G. Šenberga