Godājamie biedri V. Soboļev un A. Čepāni!

No Barikadopēdija

Notikumi Aizkaukāzā un citur, kur lējuši vai joprojām lej asinis padomju cilvēki, kas ļāvušies dažādām provokācijām, nevienu nevar atstāt vienaldzīgu. Asiņainie notikumi ir izdevīgi tikai tiem, kas ir pret pārkārtošanos.

Mēs varam būt apmierināti, ka Baltijā un pie mums, Daugavpilī, pārbūve notiek, pakāpeniski demokratizējot dzīvi.

Taču dažam labam šāda notikumu gaita nav pa prātam, viņiem gribētos izmantot varas orgānus cīņā pret citādi domājošajiem. Nesen Daugavpili apmeklēja PSRS tautas deputāts, Padomju Armijas virsnieks Alksnis, kuru mēs neesam izvirzījuši. Viņš tikās ar darba kolektīviem, un tas nebūtu nekas nosodāms. Taču slikti ir tas, ka tikšanās gaitā viņš tā vai citādi kūdīja tā saukto krieviski runājošo iedzīvotāju daļu uz aktīvu rīcību, lai Latgalē tiktu izveidota krievu autonomija līdz pat tās atdalīšanai no Latvijas un pievienošanai vai nu KPFSR, vai Baltkrievijai. Viņš nevis aicināja cilvēkus dzīvot draudzīgi, izturēties citam pret citu ar cieņu un iecietību, labāk strādāt, ražot vairāk produkcijas, dodot savu ieguldījumu pārbūvē, bet gan centās iedzīt ķīli starp dažādu tautību cilvēkiem.

Šāda virsnieka Alkšņa rīcība rada mūsu reģionā starpnacionālo saspīlējumu. Pagaidām mēs varam tikai minēt, kas virza šā tautas deputāta darbību, taču tas tiek darīts pēc pamatīgi pārdomāta plāna, ko izstrādājušas noteiktas aiz viņa muguras stāvošas aprindas. Un tas ir skaidrs daudziem. Agri vai vēlu patiesība nāks gaismā.

Mums šķiet, ka pēc notikušajām traģēdijām un daudzajiem cilvēku upuriem nedrīkst pieļaut propagandu, kas saasina starpnacionālās attiecības. Mēs vienmēr esam dzīvojuši un gribam dzīvot draudzīgi savā daudznacionālajā Latvijā. Šo vēstuli ir parakstījuši dažādu tautību cilvēki.

Tāpēc lūdzam Jūs, savus deputātus, noskaidrot un ar preses starpniecību mums atbildēt, kas sankcionējis šo virsnieka Alkšņa darbību Jūsu vēlēšanu apgabalos, saukt pie kārtības viņa iedvesmotājus, izteikt Jūsu domas šai jautājumā un pasargāt tautas masas no šāda veida ideoloģiskās apstrādes, kuras mērķis ir radīt starpnacionālo naidu ar visām no tā izrietošajām sekām, citiem vārdiem sakot, izveidot «Latgales Karabahu».

Bet virsniekam Alksnim var ieteikt nodarboties ar kārtības ieviešanu armijā, lai likvidētu ārpusreglamenta attiecības.

Atklāto vēstuli nosūtām laikrakstiem «Latvijas Jaunatne» un «Sovetskaja molodež».

Daugavpilī, 30.01.90.

(seko 31 paraksts)