Ziedi karalienei

No Barikadopēdija

No 25. līdz 31. janvārim katru vakaru Dailes teātrī pulcējās PSRS Tautas skatuves mākslinieces Vijas Artrnanes talanta cienītāji. Katru vakaru, pārvēršoties un izdzīvojot kādas citas sievietes dzīvi, aktrise apliecināja to augsto meistarību, ko viņa sasniegusi 40 radošā darba gados uz skatuves. Vai tā būtu Irme «Minhauzena precībās», vai tā būtu drastiskā un reizē Līdz smeldzīgumam neveiksmīgā Trīne Blaumaņa «Trīnes grēkos», kas iestudēta speciāli šai jubilejas reizei, vai arī valdonīgā Elizabete — Anglijas karaliene, — visus šos tēlus māksliniece veidojusi ar pārliecinošu talanta spēku. Tādēļ katru vakaru pārpildīta teātra zāle, tādēļ katru vakaru skatītāju suminājumi, ziedi un veiksmju vēlējumi.

Bet 30. janvāra vakarā Anglijas karalieni sveikt bija ieradušies karaļi un karalienes, kādi dzīvojuši uz Nacionālā teātra skatuves. Fotogrāfs Jāzeps Danovskis attēlā fiksējis tieši šo brīdi.

Pievienojoties tiem daudzajiem apsveikumiem un vēlējumiem, Tco Tautas māksliniece saņēmusi šajās dienās, arī mēs vēlēsim viņai vēl daudz spēka un izturības un daudz, daudz lielisku lomu teātrī un kino!

 

Leonīda KĀLA