Ko tie mūsu kaimiņ' dar'? (Lietuva, 1989)

No Barikadopēdija

Sabiedrības apspriešanai nodots likumprojekts par Lietuvas Padomju Sociālistiskās Republikas pilsonību.

8. VĻKJS CK plēnums atzinis Lietuvas komjaunatnes esamību. Tomēr daži tā dalībnieki likuši priekšā Lietuvai saglabāt arī veco komjaunatnes organizāciju.

Viļņas centrā pie katedrāles baznīcas tika sarīkota «Lietuvas Brīvības Līgas» akadēmiskās jaunatnes nodaļas un jaunatnes nacionālās savienības «Jaunoji Lietuva» pārstāvju organizēta akcija. No dažādām republikas pilsētām ieradusies jauno ļaužu grupa nolika savas karaklausības apliecības, protestējot pret Lietuvas iekļaušanu Padomju Savienībā. Jaunieši parakstīja uzsaukumu, ko nosūtīja PSRS Aizsardzības ministrijai.

Par izklaidējošiem pasākumiem. Kauņā sākās un pēc nedēļas Viļņā beidzās Lietuvas roka maršs. Koncerti notika dažādās republikas pilsētās. Tajos piedalījās arī lietuviešu jaunatnes grupas no Kanādas un ASV. Viļņā ar koncertiem uzstājās arī koris no Itālijas pilsētas Sjēnas. Sporta cienītājiem bija iespējams noskatīties interesantu šovprogrammu. Pie mums viesojās pasaules vienīgais basketbola cirks «Harlem Globtrotters» no ASV.

Viļņā tāpat notika invalīdu un veselo cilvēku svētki — «Esi sveicināta dzīve!». Pasākumā piedalījās arī viesi no Kanādas un ASV.

LAIMA ŽEMULIENE,

zinātnes un kultūras nodaļas korespondente