ASV administrācija par Baltijas valstīm

No Barikadopēdija

Baltā nama pārstāvis Mārvins Ficvoters: «Savienotās Valstis lūgs PSRS valdību respektēt Lietuvas iedzīvotāju izvēli. Mēs visu laiku esam atbalstījuši Baltijas iedzīvotāju likumīgās tiesības uz miermīlīgu pašnoteikšanos. Mēs aicinām PSRS valdību savus spriedumus un intereses Lietuvas jautājumā īstenot ar tiešām un konstruktīvām sarunām ar Lietuvas valdību. Mēs ceram, ka visas politiskās organizācijas arī turpmāk nepieļaus nedz aicinājumus uz vardarbību, nedz arī atbalstīs tos.»

Ārlietu ministrijas pārstāve Margareta Tatveilere: «Mēs atzinām Lietuvas neatkarīgo valsti 1922. gadā, jo ASV vienmēr ir dibinājušas formālas attiecības ar jebkuras valsts likumīgo valdību tanī brīdī, kad šī valdība ir spējīga efektīvi kontrolēt savu teritoriju un pildīt starptautiskās saistības. Kad Lietuvas valdība spēs to, mēs dibināsim formālas diplomātiskās attiecības ar Lietuvu.»

Vārdā nenosaukts atbildīgs administrācijas pārstāvis: «Gorbačovam ir jāpieņem fakts, ka Baltijas valstis kļūs neatkarīgas. Savukārt baltiešiem ir jāīsteno process, ar kuru neatkarība var tikt sasniegta mierīgā ceļā un pakāpeniski. Šajā jautājumā mēs negrasāmies iejaukties. Mēs atļausimies iejaukties tikai tad, ja abas puses aicinās uz to.»

Informāciju sagādājusi ANDA ANSPOKA