Tikšanās ar ASV konsulu

No Barikadopēdija

Aizvadītajās brīvdienās ar Rīgu iepazinās ASV konsuls Ļeņingradā Tomass Maertens, kas šeit nedēļas nogali pavadīja kopā ar ģimeni. Piektdienas vakarā viesis ieradās Latvijas PSR Rakstnieku savienībā, kur viņam bija tikšanās ar Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāju Daini Īvānu un Domes locekļiem Ilmāru Bišeru, Juri Bojāru, Andreju Cīruli, Sandru Kalnieti, Jāni Peteru, Jāni Škaparu, Valdi Šteinu.

Saruna ritēja gan par LTF dibināšanas kongresa un koncertmītiņa «Par tiesisku valsti Latvijā» norises gaitu, gan tika aplūkoti daži TF Programmas jautājumi, it īpaši tie, kas skar ekoloģiju. Izvirzījās arī jautājums par Latvijas zelta krājumiem, kas joprojām atrodas ārzemju bankās, arī Ņujorkas bankā, un tā atgūšanas iespējām, īpaši tika akcentēts, ka šīs bagātības labprātīgi saziedojusi Latvijas tauta un Latvijas tautai tās arī pieder.

Saruna bija neoficiāla, tai piemita iepazīšanās raksturs, un ne vienai, ne otrai pusei tā neuzliek nekādas saistības.

Viesim tika dāvāta grāmata «Jūrmalas dialogi», kas bija viena no pirmajām glasnostj bezdelīgām mūsu republikā, savukārt Tomass Maertens pasniedza vairākus žurnāla «Amerika» numurus, kas veltīti PSRS un ASV vadītāju Mihaila Gorbačova un Ronalda Reigana vizītēm Vašingtonā un Maskavā.

A. C.