Kas tā tāda — „Sadraudzība"?

No Barikadopēdija
Versija 2017. gada 27. jūnijs, plkst. 08.40, kādu to atstāja Andrejs (Diskusija | devums)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)
"AS" - "Asā slota", "Padomju Jaunatnes" un "Latvijas Jaunatnes" humora un satīras pielikums

Šoreiz mūsu populārajā ciklā piedāvājam iepazīties ar jaunās raidstacijas "Sadraudzība" ārštata korespondenta atbildēm uz "LJ" lasītāju jautājumiem.

— No kurienes translē raidstacija «Sadraudzība"?

— Lai šajā buržuāziskās ideoloģijas uzbrukuma laikā netiktu apklusinātas patieso komunistu balsis, esam spiesti izmantot pārvietojamās raidstacijas, kas uzstādītas uz dzeltenajām "norbām". To ir daudz, tāpēc mūs atklāt nav tik viegli. Diemžēl antikomunistisko masu demonstrāciju laikā, kad ielas ir aizbarikādētas un "norbu" pārvietošanās tiek traucēta, raidām no biedra Rubika vārdā nosauktā kuģa, bet Daugavas aizsalšanas gadījumā raidstaciju novietosim Rīgas attīrīšanas stacijā.

— Kāpēc raidstacijai dots vārds "Sadraudzība"?

— O, esat gan vērīgi! Patiesi, raidstacijas nosaukumā šifrēti divi vārdi — «Sadams" un «uzraudzība". Mūsu patiesais nosaukums — "Sadama uzraudzībā". Partija bez segvārdiem nebūtu partija!

— Kas «Sadraudzības" pārraidēs lasa tekstu?

— Ar krievu diktori grūtību nebija, to uz Rīgu norīkoja centrālās televīzijas un radioraidījumu komitejas vadība, kas, kā zināms, arī reģistrējusi mūsu raidstaciju. Sarežģītāk bija ar diktores meklēšanu tekstiem latviešu valodā. Tikai pateicoties biedra Rubika kādreizējam kontaktam, «Sadraudzība" saņēma diktori — robotu no sadraudzības pilsētas Kobes. Diemžēl japāņu programmētāji nav zinājuši, ka latviešu valodā vārdu pēdējā zilbe netiek uzsvērta, tāpēc atvainojamies latviešu klausītājiem par diktores kļūdaino intonāciju. Cerams, ka pārraides kurlmēmajiem būs nevainojamas.

— Vai ar sadraudzības pilsētu vēl ir kādi kopīgi projekti?

— Jā, arī turpmāk izmantosim viņu sasniegumus elektronikā. Drīz «Sadraudzības" balss būs dzirdama bez radiouztvērēju starpniecības. Klausītājiem vien atliks savā mājoklī ieslēgt elektrību… Tā veiksim apgaismības funkciju.

— Kas veido «Sadraudzības" raidījumus?

— Mēs lielākoties esam cilvēki ar 70 gadu un ilgāku partijas biedru stāžu. Kopš buržuāziski noskaņotā valdība mums atņēmusi visas privilēģijas, varam sevi uzskatīt par maznodrošinātiem pensionāriem, kam nav pieņemamas jaunās cenas.

— Vai par «Sadraudzības" veidošanu jūs saņemat honorārus?

— Jā, par katru ēterā izskanējušu minūti mums tiek izsniegta simtrubļu banknote.

— Vai raidstacijas rīcībā ir ziņas par alternatīvās valdības sastāvu?

— Nē, jo tas ir īpašs partijas noslēpums. Varu tikai izteikt savus subjektīvos novērojumus. Ja pats savām acīm nebūtu redzējis biedrenes Ždanokas jauno kažoku, man nudien nebūtu radušās aizdomas par viņas gatavošanos ārlietu ministra vietnieces postenim. Tāpat biedra Aļeksejeva raušanās pie mikrofona un televīzijas kamerām liek domāt, ka viņam uzticēs televīzijas un radiokomitejas vadības grožus.

— Kā stāsta, biedrs Rubiks jaunajā valdībā nepretendējot ne uz vienu no ministra portfeļiem. Vai viņam ir kādi citi plāni?

— Jā, viņš gatavojas drīzumā atsākt Rīgas metro celtniecību, lai, tā sakot, varētu graut no apakšas.

— Tad redz, kur tas suns aprakts!

— Vēl jau nav aprakts!

— Paldies par atklātību!

Jautājusi

V. Virpule