Latvijas hronika

No Barikadopēdija
Versija 2012. gada 30. septembris, plkst. 04.52, kādu to atstāja Andrejs (Diskusija | devums)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)

Latvijas sūtniecība

Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi Latvijas Ārlietu ministrijai vēstījumu, kurā sirsnīgi apsveic Augstāko Padomi un Ministru Padomi sakarā ar valstiskās neatkarības atjaunošanu uz 1922. gada Satversmes pamata. Latvijas sūtniecība Amerikas Savienotajās Valstīs turpinās ciešu sadarbību ar Latvijas Republikas parlamentu un valdību, lai sasniegtu kopīgo mērķi — reālu Latvijas neatkarības atjaunošanu.

 

Kā boļševiki pārsteidzās

 

Vakar LKP sekretārs Kārlis Gerķis esot atvainojies laikraksta «Sovetskaja molodež» vadībai un paziņojis, ka trešdien pieņemtais lēmums slēgt šo avīzi esot bijusi steigas radīta kļūda. LKP neesot iebildumu pret «SM», un šo laikrakstu joprojām varot drukāt Preses namā.

 

Aivars Berķis — deputāts

 

Vakar Augstākā Padome apstiprināja Latvijas Republikas tautas deputāta Aivara Berķa pilnvaras. 18. augustā Aizkraukles vēlēšanu apgabala vēlētāji radiožurnālistam un Zemnieku savienības priekšsēdētājam Aivaram Berķim uzticēja Augstākajā Padomē aizstāt Imantu Ziedoni. «Par» balsoja 95,4 procenti vēlētāju.

 

LR Muitas departamentā

 

«Kas noticis ar LR muitu?» šādu jautājumu mums uzdevuši vairāki lasītāji. «LJ» korespondentu informēja LR Muitas departamenta ģenerāldirektors Aivars Saliņš:

 — Republikas valdība nekādu lēmumu par muitas darba pārtraukšanu apvērsuma dienās nav pieņēmusi. Muita turpināja savu parasto darbu. Ar visiem posteņiem uzturēja sakarus pa saviem kanāliem. Pārpratums iznācis vienīgi Valmieras rajonā, kur pusi dienas trīs muitas posteņi bija pārtraukuši darbu, taču arī tie jau atkal strādā. Protams, bija militāristu draudi, taču, paldies Dievam, nevienam muitas postenim nav uzbrukts.

 

 

LR Ministru Padome nolēmusi:

 

nekavējoties atbrīvot no darba visus tos valsts institūciju, iestāžu un valsts uzņēmumu vadītājus, kuri paziņojuši par atbalstu militārā apvērsuma organizētājiem un izpildītājiem vai aktīvi sadarbojušies ar viņiem.

 

Latvijas Rakstnieku savienības valde

 

nosūtījusi vēstuli LR AP, kurā lūgts darīt visu, lai nekavējoties Latvijas tautai tiktu atdots LKP sagrābtais Preses nams un apturēta to masu informācijas līdzekļu darbība, kuri grauj LR neatkarību un atbalstīja valsts apvērsumu.

 

OMON meklē alibi

 

Aizvakar mītiņā pie «Arsenāla» LR AP priekšsēdētāja vietnieks Dainis Īvāns pastāstīja par sarunu ar Baltijas kara apgabala pavēlnieku Fjodoru Kuzminu. Pavēlnieks paziņojis, ka karavīri nevar uzņemties atbildību par izdarītajiem noziegumiem, jo tos pastrādājuši omonieši.

«LJ» korespondents vakar vairākkārt zvanīja uz OMON bāzi un pulksten 18.10 dežurants pavēstīja:

— Pagaidām neko nevaru paskaidrot, jo meklējam telefonsarunas ierakstu, kurā Baltijas kara apgabala štābs mums deva pavēli sākt akcijas.

Savukārt Baltijas kara apgabala sekretariātā pavēstīja, ka jāgaida oficiāls paziņojums, kas tikšot pieņemts tuvākajā laikā.

 

Interfronte evakuējas?

 

Vakar dienā Latvijas radio ziņoja, ka interfronte evakuējas no štāba Smilšu ielā. Kad 15.50 ierados pie interfrontistu mītnes, ieraudzīju LPSR viļņoto karogu, kas, kautrīgi saritinājies, karājās ceturtā stāva aizvērtajos logos. Štāba durvis bija slēgtas un netika atdarītas arī pēc ilgas klauvēšanas. Iekšā rosība nebija dzirdama.