Rīgā — vai kā Beirutā?

No Barikadopēdija

Vakarnakt Ziemassvētkiem aktīvi turpināja gatavoties arī ,,bumbisti salūtisti", kas par poligonu saviem blīkšķiem bija izraudzījušies nebūt ne Rīgas tuksnesīgākās vietas. Šie ellesmašīnu čuksti ar nelieliem intervāliem bija dzirdami vakar no pulksten 2.50 līdz trijiem rītā.

Pirmais paukšķis ,,iegavilējās" divos un piecdesmit minūtēs pie Rīgas garnizona kara komandantūras dzīvojamā masīva Vaiņodes ielā 1, pusotru metru no Kara prokuratūras ēkas. NSO (nezināmais sprāgstošais objekts) apskandējis vairākas logu rūtis kā pirmajā, tā arī otrajā stāvā.

Pēc pirmā blīkšķa nebija pagājušas ne piecas minūtes, kad tam jau atsaucās ,,draudziņš" no Daugavpils ielas puses. Tur pie nama ar 31. numuru, kur patvērušies Maskavas un Centra rajona, ka arī Rīgas pilsētas komunisti, sprāga tikpat nezināma ,,mašīnīte" kā iepriekšminētā. Boļševiki zaudēja četrus logu stiklus (tur lejā – tur pirmajā stāvā), arī ēkā ielas pretējā pusē neiztiks bez stiklinieka pakalpojumiem.

Punktu nakts uguņošanai pielika sprādziens Ļeņina dibenpusē, proti, 12–13 metrus aiz proletariāta vadoņa muguras, Brīvības bulvāra alejā, tieši iepretim Latvijas Republikas Ministru Padomes ēkai. Šī detonācija pulksten trijos rītapusē, šķiet, bijusi tā ņiprākā – valdības namam izbiruši vairāk nekā divdesmit logu stikli, cietis nams Brīvības ielā 31.

Vakar pulksten 10 no rīta Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijā Aloiza Važņa vadībā notika kolēģijas sēde, kurā tika spriests par šo kampaņveidīgo bumbošanu, kā arī par efektīviem pasākumiem, lai tamlīdzīgus ,,bumbomānus" turpmāk no šādām ,,bumbu kārībām" atturētu.

***

Vakar Augstākās Padomes aizsardzības un iekšlietu komisijas sēdē VDK priekšsēdētājs E. Johansons sacīja, ka viņa vadītais dienests sniegs Iekšlietu ministrijai palīdzību, lai teroristi tiktu atrasti.

A. Miesnieks