Vairākums balsoja par «Staburadzi»

No Barikadopēdija
Rīgas Balss, Nr. 20 (1990-01-29)

Sava uzņēmuma nosaukums konditorejas izstrādājumu fabrikas «17. jūnijs» kolektīvam nekad nebija paticis. Negāja pie sirds, un viss. Tāpēc tagad, kad tik strauji atgriežas daudzi agrākie nosaukumi, arī fabrikas ļaudis nolēma netīkamo izkārtni nomainīt ar kādu citu. Tā kā arī «vecajos» laikos uzņēmumam daiļskanīga nosaukuma nebija — tas saucās sava dibinātāja un īpašnieka Vilhelma Ķuzes vārdā —, kolektīvā tika izsludināts konkurss.

«Daina», «Turaida», «Rota», «Liesma»… Piedāvātie varianti — viens par otru, skanīgāki. Visu izlēma godīgā atklātā balsošanā. Visvairāk balsu šajā «cīņā» saņēma «Staburadze». Pie tā arī palika. Un, lai gan visa uzņēmuma dokumentācija pagaidām vēl tiek kārtota uz vecajam veidlapām, «17. jūniju» no mūsu uzņēmumu vidus varam izsvītrot. Tā vietā dzimusi «STABURADZE».

Šobrīd jau ir izstrādāta uzņēmuma jaunā emblēma. Tiklīdz tā būs izgatavota, emblēma ieņems sev paredzēto vietu. Taču aizmirsts nav arī Vilhelms Ķuze. Pie uzņēmuma sienas piestiprināta attiecīga piemiņas plāksne un, galvenais, ar pilsētas izpildkomitejas atbalstu atdabūts īpašumā viņa dzīvoklis. Tas atrodas turpat līdzās uzņēmumam, taču līdz šim tajā dzīvoja īrnieki. Tagad dzīvoklī rit remonts, bet pēc tam — gan jau kolektīvs izlems, ko un kā tur iekārtot.

 

Aina KOZLOVA