PSRS

No Barikadopēdija

Sazvērnieku rokās — atombumba?

 

Viens no Krievijas parlamenta deputātiem — Vladimirs Lisenko — intervijā avīzes «Washington Post» Maskavas korespondentiem paziņojis, ka valsts apvērsuma organizētāji puča laikā Mihaila Gorbačova rezidencē Krimā nozaguši īpašu portfeli ar kodiem, kas nepieciešami kodolraķešu palaišanai. Vladimirs Lisenko atsaucas uz pašu PSRS prezidentu, ar kuru viņš ticies, kopā ar Krievijas parlamenta delegāciju ierodoties valdības vasarnīcā Krimā, kur pučisti bija izolējuši Mihailu Gorbačovu. Šī ziņa liek sastingt sirdij, teicis Krievijas deputāts. «Tam varētu būt katastrofālas sekas,» atzīmē avīze. Šī banda, ko Gorbačovs nosaucis par avantūristiem, bet Krievijas prezidents Boriss Jeļcins — par neliešiem, trīs dienas turēja rokās visas pasaules stabilitāti.

 

Bessmertnihs demisionējis

 

PSRS ārlietu ministrs Aleksandrs Bessmertnihs demisionējis. To vakar apstiprināja ministra personiskā sekretāra darbinieks.

 

Virsnieki prasa

 

Vairāk nekā 3000 virsnieku 22. augustā jau bija parakstījuši aicinājumu departizēt armiju un nekavējoties atvaļināt reakcionāros ģenerāļus. Parakstu vākšana, ko organizējuši rezerves virsnieki, kuri laikā no 19. līdz 21. augustam piedalījās Krievijas Augstākās Padomes nama aizstāvēšanā, notiek 24 Maskavas garnizona karaspēka daļās un kara akadēmijās.

 

Vadims Bakatins

 

ar KPFSR prezidenta dekrētu iecelts par PSRS VDK priekšsēdētāju.

 

Viktors Baranņikovs

 

ar KPFSR prezidenta dekrētu iecelts par PSRS iekšlietu ministru. Līdz šim viņš ieņēma KPFSR iekšlietu ministra amatu.

 

Jevgeņijs Šapošņikovs

 

ar KPFSR prezidenta dekrētu iecelts par PSRS aizsardzības ministru. Līdz šim viņš ieņēma ministra vietnieka amatu un valsts apvērsuma dienās atteicās pakļauties sazvērnieku lēmumiem. Par viņa vietnieku norīkots ģenerālleitnants Pāvels Gračovs.