Kultūras raibumi

No Barikadopēdija

 

Komponistu savienībā tiek gatavots festivāls "Latviešu mūzikas pavasaris", kas notiks no 6. līdz 9. martam. Tajā dzirdēsim latviešu komponistu jaunākos darbus un pirmatskaņojumus.

***

Tiek izsludināts atklāts konkurss teoloģijas doktora Aloiza Broka piemineklim Aglonā. Aloiza Broka devums Latgales kultūrā ir iemūžināms, viņa darbības laikā Aglona kļuva par radošās inteliģences sanākšanas vietu.

***

Izstāžu zālē "Kolonna" atklāta mākslinieka Oļega Tilberga instalāciju izstāde. Atklāšana notikusi pavisam nesen — ar šampanieti, ziediem un daudziem labiem cilvēkiem. Ļoti patīkami, ka mākslinieks, kurš nesen uz barikādēm rosījies ar sviestmaižu šķīvjiem un tējas spaiņiem, spējis sarīkot izstādi.

***

Vēl viena jauna latviešu mākslas filma — "Vilkaču mantiniece" (režisors Gunārs Cilinskis). Diemžēl filma ir par daudz latviskā sentimenta apskauta un gara, gara…

Visinteresantākās pārmaiņas notikušas ar Andreja tēlu (salīdzinot ar Ilonas Leimanes rakstīto romānā "Vilkaču mantiniece"). Filmā Andrejs parādās kā vizuāli glīts jauneklis, kuram par senču naidu pret Vilkačiem nav nekādas nojausmas. Viņu drīzāk moka paša gļēvulība un despotiskā tēva dusmu izvirdumi. Filmā ir divas patiesi labas epizodes — jaunās Vilkaču mantinieces ierašanās baznīcā un mīlas skats ezera krastā.

Kad filma beigusies, gribas atviegloti uzelpot, sakot vārdus: "Viss ir labs, kas labi beidzas."

 

Sagatavojušas

Ilze Olšteina un Gita Valtenberga