«Apkārtējā vide-88»

No Barikadopēdija

Turpinās gatavošanās LPSR Jaunatnes organizāciju komitejas (JOK) un P. Stučkas Latvijas Valsts universitātes Jaunatnes ekoloģiskā centra (JEC) organizētajai starptautiskajai jauniešu konferencei «Apkārtējā vide-88» jeb «EKO-88», kas notiks mūsu republikā no 26. aprīļa līdz 29. aprīlim, informē LVU JEC priekšsēdētājs Raimonds Ernšteins:

  • Mūsu Universitātes JEC ir izvirzīts par studentu dabas aizsardzības kustības Baltijas reģiona koordinatoru. Tāpēc konferencē esam aicinājuši piedalīties ne vien ārzemju viesus, bet arī kaimiņrepubliku pārstāvjus — Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Kaļiņingradas apgabala un Maskavas dabas aizsardzības kustības dalībniekus.
  • Visi, kuri vēlas piedalīties konferencē un EKO festivālā, kas notiks 27. aprīlī Rīgas Sporta pilī, joprojām var zvanīt uz JOK pa telefonu 332922.
  • Noslēdzies JEC un JOK organizētais fotokonkurss «Vide — antivide». Konkursā piedalījušies gandrīz 100 autori ar vairāk nekā 600 fotoattēliem un gandrīz 20 diapozitīvu komplektiem. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti EKO festivālā. Konferences laikā tiks organizētas fotoizstādes un fotokolekciju apmaiņa ar ārzemju jauniešu organizētajām fotokolekcijām.
  • Gatavojoties konferencei, organizēti vairāki lekciju cikli. LPSR Dabas muzejs sagatavojis lekciju diskusiju ciklu, kas īpaši orientēta uz neformālajām jauniešu dabas aizsardzības apvienībām. LVU JEC organizē lekciju tikšanos ciklu, par kuru informāciju var iegūt LVU laikrakstā «Padomju Students» un LVU centrālās ēkas vestibilā.
  • Lielu atsaucību guvusi «mazā» LVU konference «Dabas un kultūrvēsturisko pieminekļu aizsardzība», kas notiks 13. un 14. aprīlī. Konferenci atklās 13. aprīlī pulksten 15.
  • 24. aprīlī notiks Rīgas un tās apkārtnes sakopšanas talka. Pieteikties joprojām var pa JOK tālruni 332922.

Jau marta sākumā tika sadalītas talkas «ietekmes sfēras» starp dabas aizsardzības organizācijām. Tās ir šādas: Kirova rajons ir Latvijas Kultūras fonda Zaļā kluba pārziņā, par Proletāriešu rajonu atbildīgs ir Vides aizsardzības klubs, par talku norisi Ļeņina rajonā atbild Arhitektu klubs 1201, Maskavas rajonā talkas organizē Rīgas ekoloģiskais klubs, Ļeņingradas rajonā — LVU Jaunatnes ekoloģiskais centrs, Oktobra rajonā — Rīgas Politehniskais institūts, Rīgas rajonā — Rīgas Medicīnas institūts.

Diemžēl jāatzīst, ka dažas neformālās dabas aizsardzības organizācijas vēl joprojām nespēj tikt galā ar uzticētajiem pienākumiem, īpaši Vides aizsardzības kluba vadību gribas lūgt rūpīgāk organizēt uzticēto darbu izpildi.

I. EVA