Zemes diena Papē

No Barikadopēdija


«Padomju Armija ir audzējs uz Latvijas miesas!» Tieši tāds bija viens no uzrakstiem uz Papes akcijas dalībnieku plakātiem. Liekas, šajā pa pusei pamestajā Kurzemes ciematiņā Papē kopā nebija redzēts tāds cilvēku daudzums. Dabas aizstāvji no Liepājas un tās rajona, Palangas zaļo pārstāvji pulcējās kopā putnu aizstāvībai. Pape ir gājputnu atpūtas vieta, pirms viņi dodas tālāk pāri jūrai un Eiropai. Tā bija arī solidaritātes akcija ar kaimiņu zemi Lietuvu. Zīmīgi, ka bumbošana Papes poligonā pastiprinājusies tieši pēc Lietuvas neatkarības pasludināšanas.

Akcijas dalībnieki pieņēma rezolūciju, kuru nosūtīs Baltijas kara apgabala virspavēlniecībai un PSRS aizsardzības ministram.

Akcijā runāja Latvijas Zaļās partijas pārstāvis P. Raudonis, Pilsoņu kongresa delegāta kandidāts V. Dekoreics, Latvijas AP deputāts T. Eniņš, rajona izpildkomitejas priekšsēdētājs J. Aizezers, «Liepājas Vārda» redaktors A. Štāls, PSRS Tautas deputāts J. Janeks, Rucavas vidusskolas direktors Ģ. Salmiņš un rajona Tautas deputātu padomes priekšsēdētājs L. Ozoliņš. Vārdu deva arī ciemiņiem no Palangas. Pasākumu ar dziesmām kuplināja Rucavas etnogrāfiskais ansamblis.

«Mēs negribam lūgt to, kas mūsu, mēs gribam ņemt.» Šāda doma izskanēja vienā no runām. 22. aprīlis bija tikai Papes akcijas sākums. Aicinājuma tekstu pārtulkos un izsūtīs pa visu pasauli, lai savu atbalstu varētu izteikt visas pasaules «zaļie».

V. VALDMANE