«Mikrofons - 89» - tā jau ir vēsture

No Barikadopēdija

Prožektori uz «Mikrofona '89» skatuves ir nodzēsti. Radio namā sociologi dziesmu aptaujas anketas nedaudz pastūmuši malā — netrūkst arī citu darbu. Bet par ko šajās dienās domā paši «Mikrofona» ļaudis? Viņi — Elita Mīlgrāve, Gunita Berķe, Normunds Beļskis, Kārlis Vahšteins un mūzikas redaktore Baiba Palkavniece pilda magnetofona lentu ruļļus un nāk uz mūsu mājām ik pārvakarus. Mūsu šīvakara saruna - ar «Mikrofona» nodaļas vadītāju ELITU MĪLGRĀVI.

 

***

 

— Vai jūs jau domājat arī par nākamo aptauju?

— Vispirms domājam — vai šī dziesmu aptauja vairs ir vajadzīga. Ja mūsu klausītājiem tā aizvien ir vajadzīga un pat nepieciešama, tad mums jātiek skaidrībā, kā šo aptauju veidot šogad — prasīt prasās jaunas formas. Un tās jāpiepilda ar labu saturu.

— Atskatoties uz pērno gadu, tomēr atgādiniet, cik anketu saņēma aptauja.

— 50 644. Pavisam atklāti teikšu, ka mēs pat negaidījām tādu klausītāju aktivitāti. Nojautām, ka 1988. gada rekordu — 67 tūkstoši noteikti nepārsniegsim, ka jābūt intereses atplūdiem, bet tomēr patīkami kļūdījāmies. Redzam, ka mūs tomēr neaizmirst.

— Par kuru dziesmu, ja nav noslēpums, īkšķi turēja «Mikrofona» redakcija?

— Mums katram bija sava dziesma, bet pirmo vietu ieguva «Pērkona» izpildītā «Mēs pārtiekam viens no otra». Tai sekoja «Zodiaka» «Taisnība», tad triju puišu dziedātā «Baltija».

Viens otrs gan izteicis minējumus, ka dziesma laureāte panākumus guvusi, pateicoties tukšajiem veikalu plauktiem. Bet tas ir neprofesionāļu viedoklis.

«Mikrofons» skan arī šogad. Tātad ir cerības, ka arī šogad būs aptauja. lespējams, dziesma, kas uzvarēs, vēl ir tikai padomā. Tātad mūziķiem, dzejniekiem un izpildītājiem visas izredzes priekšā.

 

Ilma VILDE

 

·         «Mikrofona» pārsteigums — sieviešu ansamblis.

·         Zelta lauri — grupai «Pērkons».

·         «Zodiaks» — Maija Lūsēna un Zigfrīds Muktupāvels.

·         Ieva Akurātere.

·         «Mikrofona» skatuve no Čūskas gada Zirga gadā ieejot.

I. ZNOTIŅA foto (LATINFORM)