Darba pietiks visiem

No Barikadopēdija
Nodibināts Rīgas ekoloģiskais klubs

Februāra vidū Rīgā notika kārtējā Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības pilsētas padomes prezidija sēde, kurā tika apstiprināts Rīgas ekoloģiskā kluba (REK) nolikums. Uz jautājumiem atbild REK priekšsēdētājs NORMUNDS GROSTIŅŠ.

— Kādēļ Rīgā nodibināta vēl viena dabas aizsardzības organizācija?

— Uzskatām, ka līdz šim jaunatnes apvienību darbībā ekoloģijas jautājumi labākajā gadījumā paliek otrajā vietā — pēc arhitektūras pieminekļiem un dažām citām problēmām. To var saprast: ir daudzreiz vieglāk rīkot bēru izrādes ap koka arhitektūru nekā izdarīt kaut ko reālu. Tā, piemēram, Rīgas attīrīšanas ierīču būves paātrināšanā.

— Kādas tad būs REK galvenās atšķirības no citām dabas aizsardzības apvienībām?

— Pirmkārt, kā jau minēju, mūsu darbībā prioritāte būs ekoloģijai. Otrkārt — darbosimies galvenokārt Rīgā, uz ko norāda arī kluba nosaukums: Rīgas ekoloģiskais klubs.

— Ar ko konkrēti REK nodarbosies?

— Mūsu redzeslokā būs līdz šim par maz risinātās Rīgas ekoloģiskās problēmas, ar metro saistītie jautājumi, veidojam savas «zaļās patruļas», lai plašākos mērogos nekā līdz šim piespiestu dabas postītājus un piesārņotājus atbildēt par izdarīto. Jāizvērš arī sabiedrisko inspekciju darbība un jaunatnes masveida piedalīšanās ekoloģiskajā kontrolē.

— Kā jūs domājat realizēt šo kvalitatīvi jauno līmeni?

— Pirmkārt, ar efektīviem organizatoriskiem risinājumiem, otrkārt — ar mūsdienīgas tehnikas izmantojumu.

— Vai REK darbība tomēr nedublēsies ar citu dabas aizsardzības organizāciju darbību?

— Domāju, ka darba pietiks visiem. Nesaku arī, ka nekad nedarīsim ko līdzīgu vai nedarbosimies kopā. Vienkārši nelienam ar savu reglamentu svešā «klosterī», tādēļ esam nodibinājuši atsevišķu klubu. Laiks rādīs, kuras darbības formas būs efektīvākas.

— Kas ir REK biedri?

— Dažādu nozaru jaunie speciālisti un studenti no visām augstskolām. Skolēnus pagaidām iesaistīsim mazāk, jo gribam veidot REK kā ļoti kvalitatīvu organizāciju.

— Ar ko nodarbojaties pašreiz?

— Konkretizējam REK darbības nianses, plānojam darbu. Viens no «menedžeru principiem», starp citu, ir — jo vairāk darba ieguldīts plānošanā, jo mazāk laika jāpatērē darba veikšanai. Un mūsu uzdevums taču ir rīkoties efektīvi. Palīdzam arī republikas Jaunatnes organizāciju komitejai organizēt aprīlī paredzēto starptautisko konferenci «Apkārtējā vide».

 

I. RAISKUMA