Nesadrumstalot progresīvos spēkus!

No Barikadopēdija

Pagājušajā nedēļā notika Latvijas Universitātes Komunistiskās partijas komitejas sēde. Par tās gaitu lūdzam informēt komitejas sekretāru AIVARU ENDZIŅU.

— Sēdē runājām par neatkarīgas LKP piekritēju turpmāko darbību. Domāju, ka šīs tikšanās kvintesence pietiekami labi atspoguļota sēdes dalībnieku pieņemtajā aicinājumā Latvijas komunistiem. Tādēļ piedāvāju to lasītāju uzmanībai.

«Biedri! Jau pagājuši divi mēneši, kopš publicēts rajonu un pilsētu partijas komiteju un partijas pirmorganizāciju sekretāru «Aicinājums Latvijas Komunistiem». Tomēr šajā laikā praktiski pārāk maz darīts patstāvīgas Latvijas Kompartijas izveidē. Nav sagatavots programmas projekts, bet publicētajā statutu projekta pieļautas atkāpes no «aicinājuma» burta un gara. Latvijas Universitātes partijas komiteja uzskata, ka nav pieļaujama turpmāka vilcināšanās, jāveido reāls pamats «Aicinājuma» piekritēju organizatoriskai apvienošanai, kuri it īpaši Rīgā, paliek mazākumā savās pirmorganizācijās. Arī nule notikušais LKP Centrālās Komitejas plēnums tikai kārtējo reizi konstatēja pretēju viedokļu līdzāspastāvēšanu formāli vienotajā republikas partijas organizācijā.

Katrs vilcināšanās un nenoteiktības brīdis mazina mūsu izredzes izveidot Latvijā tādu kreiso partiju, kas varētu balstīties uz tautas uzticību vairāk partiju politiskajā sistēmā. Nekavējoši jāsāk Tautas demokrātiskās platformas izveide Latvijas Kompartijā. Šajā nolūkā ierosinām jau februāra beigās sarīkot Latvijas komunistu — tautas demokrātiskās platformas piekritēju konferenci un pieņemt tajā galvenos rīcības dokumentus. Aicinām visus komunistus, neatkarīgi no tautības, sociālā stāvokļa, nodarbošanās, visus, kas konsekventi iestājas par neatkarīgu Latviju un par to, lai ikviena politiska partija Latvijā būtu pilnīgi patstāvīga savā rīcībā un organizatoriskā uzbūvē, griezties Latvijas Universitātes partijas komitejā (tālruni 223747, 227211, 227262).

2. februāri pulksten 11 Latvijas Universitātes Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19 notiks ieinteresēto organizāciju un partijas grupu pārstāvju sanāksme, lai noteiktu konferences darba kārtību un pārstāvniecības normas.

Neļausim sadrumstalot Latvijas Komunistiskās partijas progresīvos spēkus!

 

Latvijas Universitātes partijas komiteja

 

Vēlēšanos piedalīties sanāksmē jau ir izteikušas 14 partijas organizācijas (mūsu saruna notika 30. janvārī —- А. K.) Ceru, ka 2. februārī mūsu pulks būs daudz kuplāks. Gaidām visus, kam nav vienaldzīgs neatkarīgās Latvijas Kompartijas liktenis.

 

Anna KUPRIJENKO