Ko tie mūsu kaimiņ' dar'? (Igaunija, 1989)

No Barikadopēdija

Pagājušajā nedēļā Igaunijas sporta avīzes redakcijā notika preses konference ar basketbolkomandas «Kalev» treneriem — Jāku Salumetu un Riho Soniku. Treneri žurnālistus uz sarunu uzaicināja paši. Apspriedes galvenais temats — Sergeja Babenko parādīšanās «Kalev» komandas sastāvā. Viņš agrāk spēlējis Doņeckas «Šahtar» un Ļeņingradas «Spartaka» komandās.

Mūsu laikraksta korespondenti uz šo faktu reaģēja ar asiem, kritiskiem rakstiem, un tas tad laikam arī bija par iemeslu preses konferences organizēšanai. Pēc mūsu uzskata, svešu spēlētāju iesaistīšana traucē komandas saliedētību. «Kalev» puišiem vispirms jāpaļaujas pašiem uz saviem spēkiem un prātu, nedrīkst sevi izrotāt ar svešām spalvām. Taču preses konferencē komandas galvenais treneris Salumets apgalvoja, ka «Kalev» esot profesionāls klubs un drīkstot izmantot svešus spēlētājus, turklāt Babenko pats esot izteicis vēlēšanos atrasties «Kalev» sastāvā. Savukārt basketbolists Aivars Kūsmā intervijā žurnālistiem pastāstīja, ka saruna par Babenko iekļaušanu komandā notikusi jau pavasarī. Treneris paziņoja, ka Kūsmā melojot. Tāpat abi treneri domā, ka tieši kritiskās publikācijas laikraksta slejās bijušas par iemeslu «Kalev» neveiksmēm— PSRS čempionātā viņi zaudēja Alma-Atas basketbolistiem.

Šī jezga pārskanējusi pār visu republiku, ir dažādi viedokļi, taču žurnālistu viedoklis pašlaik ir viskritiskākais. Pārējie vai nu aizstāv Babenko, vai arī klusē.

Aizvadītajā nedēļā presē publicēts Tartu universitātes studentu kopējais paziņojums universitātes rektoram. Tajā ir runa par atbalstu medicīnas augstskolu studentu prasībai — kara medicīnas «aizvākšanu» no citu augstskolu kara katedrām uz medicīnas fakultāti. Izteikta arī prasība par šā priekšmeta apmācību igauņu valodā. Pagaidām gan vēl kara katedra draud sodīt tos studentus, kuri neapmeklē nodarbības, kaut arī universitātes rektors parakstījis pavēli par šā priekšmeta brīvprātīgu apgūšanu.

Somu transporta ministrijas darba grupa izteikusi priekšlikumu atvērt jaunas gaisa satiksmes līnijas. Divas no tam ies pāri Baltijai uz Viduseiropu. Somiem saīsināsies ceļš uz viduszemes valstīm, bet mums tā būs vēl viena izeja uz ārzemēm. Jauno gaisa satiksmes līniju paredzēts atklāt nākamgada martā.

Tallinā ievērību izpelnījās ansambļa «Uria Heep» vieskoncerti. Tiem, kas vēlējās nokļūt uz koncertu, neklājās viegli, jo publikas vidū bija gan jaunieši, gan solīda vecuma kungi un dāmas. Tomēr nedaudz vilties nācās vecākajai paaudzei, kura vēlējās redzēt to ansambļa sastāvu, kas bija pazīstams pirms gadiem divdesmit. Taču uz skatuves bija mūsdienu «Uria Heep».

INDREKS ŠVĒDENS,

sporta nodaļas korespondents