Vecie parādi pirms jaunām vēlēšanām

No Barikadopēdija

Otrdien, 14. februārī, pulksten 16.15 Ķīpsalā notiks Rīgas Politehniska institūta studentu, pasniedzēju un darbinieku darba kolektīva sapulce. Tās mērķi varētu raksturot kā centienu atgūt kaut daļu no pagājušos gados zaudētās pašcieņas, kad pirms pieciem gadiem pēc norādījuma no augšas institūta darbinieki un studenti, izvirzot PSRS Augstākās Padomes deputāta kandidātu, paklausīgi balsoja par A. Vosu.

Pirmo reizi RPI kolektīva attieksme pret savu izvirzīto deputātu tika oficiāli izteikta 1988. gada RPI partijas konferences rezolūcijā. Pēc tam iniciatīvu pārņēma institūta LTF nodaļa, kas savā dibināšanas konferencē šā gada 3. janvārī, balsojot 456 klātesošajiem delegātiem, vienbalsīgi pieņēma rezolūciju par A. Vosa darbību Latvijā 1966.–1984. gadā.

Tagad jāveic svarīgākais uzdevums — likuma noteiktajā kārtībā jānoskaidro visa studentu un darbinieku kolektīva viedoklis. Lai sapulce būtu tiesīga izteikt uzticību vai neuzticību deputātam, tajā jāpiedalās ne mazāk kā pusei darba kolektīva, tāpēc arī vieta šim mītiņam izraudzīta brīvā dabā Ķīpsalā.

RPI sabiedriskās organizācijas aicina visus institūta darbiniekus un studentus ierasties, lai izteiktu savu viedokli.

KĀRLIS ŠADURSKIS,

RPI LTF nodaļas prezidija loceklis