Krievijas līderu prasība

No Barikadopēdija
Padomju Savienība, 20. augustā

Kā izteicies B. Jeļcina pārstāvis Valentīns Sergejevs, gaidāms, ka šodien Krievijas Federācijas līderi iesniegs PSRS parlamenta vadītājam Anatolijam Lukjanovam prasību sarakstu, kura būs iekļauta arī prasība atlaist ārkārtējā stāvokļa komiteju. Viņš teica, ka Krievijas līderi pieprasa atlaist viceprezidenta Genadija Janajeva vadīto komiteju un atcelt visus tās lēmumus, arī deklarāciju par sešu mēnešu ārkārtējo stāvokli, un nosūtīt visu karaspēku atpakaļ uz kazarmām. V. Sergejevs neteica, ko Krievijas vadība darīs, ja jaunā administrācija nepiekritīs šīm prasībām. «Iesim soli pa solim,» viņš teica žurnālistiem Krievijas parlamentā.

A. Lukjanovs nav pirmdien izveidotās komitejas loceklis.

Prasībās paredzēts 24 stundu laikā sarīkot B. Jeļcina tikšanos ar M. Gorbačovu, kurš, pēc G. Janajeva vārdiem, atrodoties savā vasarnīcā un esot pārāk slims, lai pildītu savus pienākumus.

Pārstāvis norādīja, ka Krievijas vadība pieprasa izveidot starptautisku mediķu komisiju, kas izmeklētu Gorbačovu un publiski paziņotu rezultātus. B. Jeļcins nosoda M. Gorbačova atstādināšanu no amata, un tikai retais padomju pilsonis tic komitejas paskaidrojumam, ka M. Gorbačovs esot atstādināts veselības stāvokļa dēļ.