Latvijas tautai 45. gadadienā kopš uzvaras pār fašismu

No Barikadopēdija

Latvijas Republikas Augstākās Padomes Vēstījums

Latvijas tautai 45. gadadienā kopš uzvaras pār fašismu

Jaunais domāšanas veids, uz kuru mūs pirms datiem gadiem aicināja Mihails Gorbačovs, gūst arvien plašāku atzīšanu tautu un valdību vidū. Veikti pirmie reālie soļi, lai nekas neapdraudētu mieru, lai cilvēce tiktu pasargāta no kodolkatastrofas. Pavērušās plašas sadarbības perspektīvas miera un uzplaukuma labā.

Mēs sagaldām 9. maiju ar reālu cerību, ka tā bija uzvara patiesi pēdējā pasaules karā.

Bez šīs uzvaras cilvēce nespētu virzīties pa progresa, brīvības un demokrātijas ceļu. Cilvēces bojāejas draudi apvienoja cīņai pret fašismu valstis ar dažādu politisko lekārtu. Kara dzirnās tika samalti miljoniem visdažādāko uzskatu cilvēku. Tā bija traģiska pretstatu ciņa.

Šodien mēs pateicībā pieminam visas Padomju Savienības tautai, kura iznesa galveno smagumu ciņa pret fašismu. No sirds pateicamies visiem sabiedrotajiem antihitleriskajā koalīcija. Atzīmējam to tautu nopelnus, kuras varonīgi pretojās agresoram.

Mes godinām partizānus un pagrīdniekus, visus, kuri necilvēciski smagos apstākļos strādāja aizmugurē, kā arī staļinisko nometņu ieslodzītos.

Sirsnīgi sveicam otrā pasaules kara veterānus, visus, kuri tuvināja šo lieto dienu. Vēlam Jums, dārgie draugi, veselību un laimi. Noliecam galvu visu otri pasaules kara upuru priekšā.

Mūžīga slava varoņiem, kuri krituši ciņā par Dzimtenes un cilvēces brīvību!

LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKA PADOME