Imants Austriņš: «Uzbrucēju starpā arī notiek darba dalīšana»

No Barikadopēdija

Imants:

— Kad ieņēma televīziju, sapratām, ka līdzīgs liktenis sagaida arī mūs. Vienīgi nebija skaidrs, vai sāks ar raidītājiem vai studiju Doma laukumā. Nakts pieredze parādīja, ka vispirms atslēdza Rīgas raidītāju.

Ir atšķirība, kā tika ieņemta radiomāja un kā televīzija, kura ir cietusi krietni vairāk. Acīmredzot, tāpēc, ka televīzijā ieradās daudz vairāk omoniešu. Vērojumi liecina, ka tas ir tieši viņu uzdevums — demolēt, ņirgāties par cilvēkiem utt. Radio namā vispirms nāca desantnieki, kas uzvedās salīdzinoši korektāk. Viņiem sekoja brigāde, kuras uzdevums bija cilvēkus nolikt gar sienu, spārdīt kājām. Šķiet, uzbrucēju starpā arī notiek darba dalīšana. Varbūt radio ieņemšanā omoniešu bija krietni mazāk, un tā — niecīgāki ir arī zaudējumi, kā stāsta cilvēki, kuriem pēc tam ir izdevies iekļūt pēc savām personiskajām mantām. Viņi konstatēja, ka mazāko telpu līmenī nekādi lielie postījumi nav veikti.

Radio ļaudis tagad strādā citur. Protams, nedaudzi. Pārējie palīdz Augstākajai Padomei, arī Ministru Padomes preses dienestam uzturēt saikni ar rajoniem utt. Cenšamies saglabāt mieru.

 

Trešdienas rīta pusē pie televīzijas

un radio darbiniekiem bijusi

Ināra Egle