«Viskalis» sāk tirgoties

No Barikadopēdija

Čiekurkalnā, Viskaļu ielā 25 rīt pulksten 10 pirmos pircējus gaidīs Saldus rajona. kolektīvās saimniecības «Jaunais komunārs» tirdzniecības komplekss «Viskalis».

Kompleksa rīcībā nodots gandrīz pusotra simta kvadrātmetru tirdzniecības platības, te tiek iekārtoti trīs veikali — būvmateriālu, puķu un komisijas veikals.

Tirdzniecībā nonāks kolhoza galdniecībā izgatavotās durvis, logu rāmji, līstes un citas būvniecībā nepieciešamas lietas. No republikas kolhoziem un padomju saimniecībām, kā arī kooperatīviem tiks iepirkti celtniecības nelikvīdi. Komisijā  pieņems arī būvmateriālu pārpalikumus no individuālo māju cēlējiem un citiem iedzīvotājiem, kam tie vai citi būvmateriāli būs kļuvuši lieki. Veikalā atradīsies vieta arī, mājamatnieku darinājumiem — durvju rokturiem, koka soliņiem, dekoratīviem, krēsliem …  Jaunsaimnieku vajadzībām «Jaunā komunāra» galdnieki izgatavojuši ragavas, ratu riteņus un ilksis.

Puķu veikals iepirks un pārdos tulpju un gladiolu sīpolus, rožu stādus. Turpat varēs iegādāties kolhozā darinātos keramikas izstrādājumus. Veikals gaida atsaucību no sauso ziedu kompozīciju veidotājiem un sveču lējējiem — arī viņi var piedāvāt savus darbus «Viskalim».

Komisijas veikalam kolhoza šūšanas cehs piegādās darba apģērbus un cimdus, mašīnu sēdekļu pārvalkus, kokvilnas gultasveļu. Visu pārējo preci veikals saņems atbilstoši līgumiem vai preču apmaiņas ceļā. Produkciju sola piegādāt apvienības «Dzintars» kooperatīvs «Solaris», apvienības «Rigonda» un «Daiļrade». Uz «Viskaļa» letes nonāks šo apvienību ražotā virsplāna produkcija.

Iespēju robežās komisijā tiks pieņemti arī individuālā darba veicēju izstrādājumi, piemēram, trikotāža, šūtie apģērbi, apavi.

Kooperatīvs «Salmo» izteicis gatavību piegādāt makšķerēšanas piederumus - vizuļus, pavadiņas un vēl citus tikpat nepieciešamus makšķerēšanas rīkus.

 

Laimrota KONCE