Tiesā Čaušesku režīma darboņus

No Barikadopēdija

Bukareste (TASS). Bukarestes teritoriālajā kara tribunālā turpinās process Čaušesku režīma darboņu grupas apsūdzībā par piedalīšanos genocīdā pret Rumānijas tautu. Liecības tiesai sniedza bijušais RKP CK sekretārs un politiskās izpildkomitejas loceklis E. Bobu, bijušais iekšlietu ministrs T. Postelniku un bijušais RSR valsts padomes priekšsēdētāja vietnieks M. Menesku, kuri atzina sevi par vainīgiem viņiem izvirzītajās apsūdzībās.

Apsūdzētie paziņoja, ka RKP CK politiskās izpildkomitejas sēdes gaita 22. decembrī, kad Čaušesku piedraudēja atkāpties, viņi savas mazdūšības un gļēvuma dēļ izteikušies par to, lai viņš saglabā valsts vadītāja posteni, tādējādi zaudējot iespēju izglābt valsti no nežēlīgas diktatūras un izvairīties no asins izliešanas.

Visi apsūdzētie visādi mēģināja pārliecināt tiesu, ka viņi nav piedalījušies demonstrāciju apspiešanā Timišoarā un Bukarestē, par to, ka viņi nav devuši pavēles šaut uz cilvēkiem. Tādējādi uz apsūdzēto sola sēdošie centās visu vainu par genocīdu uzvelt diktatora ģimenei, lai izvairītos no atbildības par tiem lēmumiem, kurus pieņēma viņi katrs atsevišķi.

Tiesā nolasīja apsūdzētajiem konfiscēto mantu, dārglietu, importa preču, lielu naudas summu sarakstus, kas liecina, ka bijušie Čaušesku rokaspuiši ļaunprātīgi izmantoja savu stāvokli.