Ziedu nolikšana pie Vladimira Iļjiča Ļeņina pieminekļa

No Barikadopēdija

Republikas darbaļaudis, tāpat kā visa padomju tauta, svinīgi atzīmēja Vladimira Iļjiča Ļeņina 118. dzimšanas dienu. 22. aprīlī simtiem rīdzinieku ieradās pie pieminekļa pilsētas centrā, lai apliecinātu savu cieņu un mīlestību dižajam cilvēkam, domātājam, revolucionāram, Oktobra iedvesmotājam un mūsu partijas dibinātājam.

Pulkstenis 10. Pie V. I. Ļeņina pieminekļa stingrā ierindā stāv goda sardzes karavīri. Majestātiski skan PSRS un Latvijas PSR Valsts himnas. Ziedus pieminekļa pakājē noliek biedri B. Pugo, Ē. Auškaps, A. Gorbunovs, V. Grišins, A. Klaucēns, K. Ņukša, J. Rubenis, J. Vagris, G. Loskutovs, I. Priedītis un S. Zukulis.

Ziedus pie pieminekļa nolika partijas un padomju darbinieki, militārie vadītāji, darba kolektīvu, radošo savienību, komjaunatnes un sabiedrisko organizāciju pārstāvji — visi tie, kas neatlaidīgi strādā, lai sociālisms atgūtu ļeņinisko veidolu.

Pie pieminekļa ierodas jaunā paaudze — pionieri un skolēni. Tā pakājē sagulst sarkanu neļķu un citu puķu paklājs.

Oficiālā ziedu nolikšanas ceremonija beigusies. Bet cilvēki aizvien vēl nāk un nāk pie Iļjiča, lai godinātu viņa piemiņu, lai dzīvi samērotu ar viņa domām un idejām.

 

B. KOĻESŅIKOVA un J. IKOŅŅIKOVA foto

 (LATINFORM)

LATINFORM