Baltijā

No Barikadopēdija
Versija 2012. gada 19. septembris, plkst. 21.16, kādu to atstāja Ilmars (Diskusija | devums) (Set original images)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)

 

Lietuva atzinusi Latviju un Igauniju

 

Lietuvas Republikas Augstākā Padome 22. augustā paņēmusi deklarāciju par attiecībām ar neatkarīgo Latvijas Republiku un neatkarīgo Igaunijas Republiku. Lietuva paziņojusi, ka ir gatava atjaunot diplomātiskās attiecības starp Lietuvas Republiku un abām kaimiņvalstīm, kā arī apmainīties ar diplomātiskajiem pārstāvjiem vēstnieku rangā.

 

 

Vainīgos sodīs

 

Igaunijas Republikas valdības 22. augusta sēdē nolemts izveidot valdības komisiju, kurai jānoskaidro partiju, organizāciju, vietējo pašpārvalžu un oficiālo personu līdzdalību noziedzīgajā valsts apvērsuma mēģinājumā. Tiks noskaidroti arī nodarītie ekonomiskie zaudējumu apmēri. Sakarā ar valsts apvērsuma mēģinājuma aktīvo atbalstīšanu, nolemts atbrīvot no ieņemamā amata personas, kas tā rīkojušās un lūgt prokuratūru drīzāk ierosināt krimināllietu pret politiķiem, uzņēmuma direktoriem un karavīriem, kas aktīvi atbalstīja sazvērestību.

 

Lietuvā aizliegta komunistiskās partijas darbība 

 

Lietuvas Republikas Augstākā Padome pieņēmusi lēmumu — ar 23. augustu aizliegt Lietuvas komunistiskās partijas (PSKP) darbību Lietuvas teritorijā. Pieņemts arī likums, saskaņā ar kuru Lietuvas Republikas teritorijā nelegāli funkcionējošās Lietuvas komunistiskās partijas (PSKP) īpašums bez atlīdzības pāriet Lietuvas Republikas īpašumā.

23. augustā pulksten 13.15 beidzās Preses nama 253 dienas ilgā okupācija. Izveidota valsts komisija, kas aprēķinās zaudējumus, novērtēs tehnikas stāvokli un iespēju sākt darbu Lietuvas lielākajā tipogrāfijā.

Naktī uz 23. augustu LKP vadītāji atstāja savu mītni un karavīru apsardzībā devās nezināmā virzienā, viņu vidū arī LKP CK pirmais sekretārs Mikols Burokevičs, sekretāri Aļģimants Naudžūns un Jozs Jermalavičs.

 

Pēc LETA — «Baltija»