Kultūras raibumi

No Barikadopēdija
Versija 2012. gada 19. septembris, plkst. 21.15, kādu to atstāja Ilmars (Diskusija | devums) (Set original images)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)

• Pagājušās nedēļas nogalē Valmieras kultūras namā uzstājās latviešu estrādes mūzikas zvaigzne un jaunu meiteņu mīlulis UFO. Balle ilgusi visu nakti, un tie, kuri piedalījušies, esot bijuši laimīgi, dziesmas klausoties un dejās griežoties.

• «Kas nav cilvēcīgi, tas nav arī nacionāli. Jo nacionālais nav nekas cits kā cilvēcīgais, kam katra tauta atradusi savus īpatnējus vārdus.

Vai tiešām nacionālie dūres žesti ir kaut kas nacionāls?» Tā savās «Mazajās piezīmēs» rakstīja Kārlis Skalbe. Vecpiebalgas pusē, viņa mājās «Saulrietos» tāds patīkams miers un klusums. Rakstnieks ir vēlējies skaistu māju, un tāda tā ir arī pašreiz— vēl Skalbes auras nepamesta.

• Alauksta ezera krastā Nacionālais teātris izrādīja «Mērnieku laikus». Iestudējums — kā jau latviešiem ierasts — mazliet stiepts un garlaicīgs. Aktieri — lieliskā formā, īpaši atraisīti — Uldis Dumpis (Ķencis), Velta Līne (Oļiņiete) un Rolands Zagorskis (Švauksts). Manam Austrālijas onkulim patika tīri labi. Viņš satika kādu paziņu no Sidnejas, un viņi abi nemaz nebija izbrīnīti. Mani gan mazliet izbrīnīja papīra gabaliņi uz dažām solu rindām, kur drošu roku bija rakstīts «Rezervēts ASV». Nez vai tie no ASV bija lūguši viņiem speciāli rezervēt vietas? (Brīvdabas estrāde taču.) Kāpēc mūsu tautieši vienmēr tā pārcenšas?

Vēl bija kāds varen lustīgs jaunsaimnieks, kurš tirgoja labu alu. Izjautāts par maksu, viņš teica: «Trīnīts būs jānoliek.» Jāteic, ka bija vērts nolikt. Mans Austrālijas onkulis to darīja vairākas reizes un bija ļoti apmierināts.

Turpat netālu no jaunsaimnieka alusmucas ar latviešu nacionālo ēdienu (šašlikiem) mielojās Ivars Godmanis – gaišā vasaras uzvalkā.

Jāteic, ka ap viņu stāvēja tādi puiši, ar kuriem negribējās sarunas uzsākt. Tā neuzzināju, vai viņam garšo vai ne.

  • Izstāžu namā «Jāņa sēta» šodien atklāja akvareļu izstādi «Cēsu plenērs - 91».
  • Rīgas Domā — fotoizstāde «Latvijas baznīcu ērģeles».
  • Dažos kinoteātros demonstrē Maskavas kinofestivāla filmas.

Kinoteātros «Maskava» un «Lāčplēsis» filma «Noziedzīgā kaisle» ar Ketlīnu Tērneri un Entoniju Pērkinsu galvenajās lomās.

 

Sagatavojusi

Gita Valtenberga