Sakarā ar kādu paziņojumu

No Barikadopēdija
Versija 2014. gada 20. marts, plkst. 18.09, kādu to atstāja Andrejs (Diskusija | devums)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)
Šīs avārijas rezultātā gūtā invaliditāte vēlāk bieži tiek pieminēta PSRS tautas deputātu kongresos

Vakar pēcpusdienā uz redakciju piezvanīja kādas Rīgas rūpnīcas operators, LTF atbalsta grupas loceklis Vladislavs Kriuliņš.

Viņš pastāstīja:

— Mūsu rūpnīcā notika partijas organizācijas pārskata un vēlēšanu sapulce. Daudzi savās runās pieskārās LTF un Internacionālās frontes darbībai. Nodaļas vadītājs I. Sidorenko apmēram trīssimt cilvēku lielas auditorijas priekšā paziņoja, ka Tallinā pirmdien pulksten 12 dienā ar šāvienu mugurā nogalināts Igaunijas Internacionālās kustības vadītājs. Šis paziņojums mūs šokēja. Vai tā ir taisnība?

Sazinājāmies ar Igaunijas jaunatnes laikraksta «Molodež Estoņii» redakciju. Redaktora vietnieks Alberts Maloverjans paskaidroja, ka nekādi šāvieni Tallinā nav atskanējuši. Tās ir baumas. Bet, tā teikt, nav dūmu bez uguns. Igauņu kolēģis mūs informēja, ka apmēram pirms nedēļas, ar automobili «Moskvič» iebraucot pretējā braukšanas joslā, avārijā cietis viens no Internacionālās kustības koordinācijas padomes locekļiem — Jevgeņijs Kogans. Cietušais šobrīd atrodas slimnīcā ar dažiem kaulu lūzumiem. Viņa veselībai briesmas nedraud. Tautas frontes «labvēļi» lieto visdažādākos līdzekļus, lai šķeltu, konfrontētu, iebiedētu tautas. Viens no tiem ir baumas. Šādi bezatbildīgi paziņojumi nav tik nevainīgi, kā pirmajā brīdī varētu domāt. Katrs nepārdomāts spriedums vai nepārbaudīts fakts pašreizējā sabiedrības situācijā var radīt «neparedzētus» pārsteigumus. Būsim atbildīgi par saviem vārdiem.

M. MEDNIS