Valdes loceklis Dainis Īvāns

No Barikadopēdija
Versija 2012. gada 7. janvāris, plkst. 01.06, kādu to atstāja Edgars (Diskusija | devums)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)
Dainis hi.jpg

Ne viss pasakāms, gluži pareizi apgalvojot, ka Trešā atmoda izraisīs un izraisīs jautājumus, kā arī ietekmēs mūsu ikdienu vēl ilgi. Laiks apzināties, ka jau pasenie notikumi uz mūžiem ierakstījušies Latvijas valstiskajā apziņā. Tie kļuvuši liktenīgi ne tikai dzīvajām, bet pat nedzimušajām šīs zemes paaudzēm.

Dažos pavasarīgi brāzmainos, dzīvinošas gaismas piepildītos gados pārdzīvots daudz vairāk nekā citkārt gadu desmitos un simtos. Atmodas brīvības ilgās un barikāžu ugunskuros rūdījies ne vien tautas raksturs tā labākajās izpausmēs, bet dzimis kopējais, vārdos neizsakāmais un Satversmē neaprakstāmais priekšstats par Latvijas nākotni. Tādi vienoti, patriotiski, pat svēti kā toreiz mēs labprāt dzīvotu šodien arī sadzīvisko raižu pasaulē, bet nesanāk.

Līdz Atmodas garīgam pietuvinājumam vēl garš, nogurdinošs ceļš ejams, un tagad svarīgākais ir tajā neapstāties.

Tādēļ tik svarīgi joprojām izmantot Atmodas kodolreaktorā akumulēto enerģiju, meklēt jaunus ceļus, lai piekļūtu barikāžu laikā uzkrātajiem tautas garīgā un morālā spēka krājumiem. Tādēļ vajadzīga katram vēsturisko notikumu dalībniekam īpašo atmiņu atdzīvināšana elektrisko impulsu uzturētā tīmeklī. Nepieciešama visu paaudžu mūsdienīga saruna par Latvijas esības un tapšanas svarīgiem brīžiem, ko svaigi atminamies. Vēlama spraiga saruna un godīgi strīdi par valsts garīgās nākotnes ceļiem, kas atšķirībā no saimniecisko ķibeļu un pārvaldes strupceļiem, pieļauj neskaitāmas iespējas, nerimtīgus uzlabojumus.

Mūsu pienākums šobrīd izrakt aku — nonākt līdz vispārībai nozīmīgu vēsturisku faktu, viedokļu, dokumentu, jausmu, jūtu, arī laimes un skumju asaru āderei. To nevar paveikt viens vai daži. Tāpat kā viens vai daži nevarēja radīt un nosargāt barikādes. “Digitālā lāpsta” būs tikai darbarīks. Raksim kopā!