Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās Komitejas pirmais sekretārs Jānis Vagris

No Barikadopēdija
Versija 2012. gada 15. maijs, plkst. 10.46, kādu to atstāja Ilmars (Diskusija | devums) (Set original images)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)

Jānis Vagris dzimis 1930. gadā Dobeles rajonā zemnieku ģimenē. PSKP biedrs kopš 1958. gada. Ieguvis augstāko izglītību — beidzis P. Stučkas Latvijas Valsts universitāti un PSKP CK Augstāko partijas skolu.

Darba gaitas sāka Jelgavas mašīnbūves rūpnīcā kā vecākais inženieris tehnologs, instrumentu un ierīču biroja priekšnieks. Trīs gadus bija Jelgavas pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāja vietnieks.

Ilgu laiku J. Vagris bija atbildīgā partijas darbā. Strādāja par partijas Jelgavas pilsētas komitejas otro sekretāru, par partijas Liepājas pilsētas komitejas otro un pirmo sekretāru. 1973. gadā viņu apstiprināja par Latvijas Komunistiskās partijas CK administratīvo orgānu nodaļas vadītāju, pēc tam par rūpniecības un transporta nodaļas vadītāju. No 1978. gada bija partijas Rīgas pilsētas komitejas pirmais sekretārs.

1985. gada jūnijā J. Vagri ievēlēja par Latvijas PSR Augstākās Padomes Prezidija priekšsēdētāju.

Latvijas Komunistiskās partijas XXI, XXII, XXIII un XXIV kongresā tika ievēlēts par Latvijas Komunistiskās partijas CK locekli. Kopš 1981. gada — CK biroja loceklis. PSKP XXIV, XXV un XXVII kongresa un partijas XIX Vissavienības konferences delegāts, PSKP Centrālās revīzijas komisijas loceklis. PSRS Augstākās Padomes un Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāts. Apbalvots ar Oktobra Revolūcijas ordeni, diviem Darba Sarkanā Karoga ordeņiem un daudzām medaļām. Latvijas PSR Nopelniem bagātais rūpniecības darbinieks.