Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Čehoslovākija maina politiskos orientierus

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

Prāga (TASS). Čehoslovākija maina savus politiskos, orientierus un arvien vairāk sliecas uz Rietumeiropas pusi. Pie šāda secinājuma televīzijas diskusijā nonāca tās dalībnieki — dažādu ČSSR politisko spēku pārstāvji.

Fakti liecina, ka tagadējā ČSSR vadība gatavojas realizēt tādu kursu, kas ievēro tieši šos orientierus. Savstarpējās ekonomiskās palīdzības padomes sesijā, kas notiks Sofijā, Čehoslovākija ierosinās izformēt SEPP, teica Čehoslovākijas finanšu ministrs V. Klauss. Viņš uzsvēra, ka gadījumā, ja ČSSR priekšlikums netiks pieņemts, tā izstāsies no šīs organizācijas. Kā norādīts ziņojumā par notikušo valdības sēdi, tajā izstrādāts plāns, uz kura pamata darbosies Čehoslovākijas delegācija SEPP sesijā un ČSSR pārstāvis šajā organizācijā.

Katra diena tagad iezīmējat ar notikumiem, kas saistīti ar jaunām parādībām visas Čehoslovākijas pēckara vēstures pārvērtēšanā. Par to liecina karstie strīdi jautājumā par pilsētu, ielu un laukumu pārdēvēšanu. Prāgā vien pārdēvējamo objektu sarakstā iekļauti K. Gotvalda tilts, Oktobra revolūcijas laukums, Februāra uzvaras prospekts un galvaspilsētas metropolitēna Ļeņina stacija. Sarkanarmiešu laukums tagad nosaukts Jana Palaha vārdā. Jans Palahs bija Prāgas students, kas 1969. gadā sadedzinājās, tādējādi izteikdams politisku protestu pret Varšavas līguma spēku iebrukumu.