Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

«Apsveikumu es nesaņēmu, bet laba vēlējumus sev un tautai — gan,»

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

sacīja Anatolijs Gorbunovs preses konferencē, kuru viņš rīkoja vakar vakarā sakarā ar to, ka PSRS ir atzinusi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarību. Šajā stundā neatkarības dokuments vēl līdz Latvijai nebija nonācis, bet A. Gorbunovs tikko pa tālruni bija runājis ar PSRS prezidentu Gorbačovu, un šīs avīzes informācijas virsrakstā ir izteikta PSRS vadītāja attieksme.

Gorbačovs apsolīja, ka jau tuvākajās dienās viņš nozīmēs oficiālu PSRS delegāciju un sāksies starpvalstu sarunas. Tādu komisiju pirmoreiz veidos arī mūsu parlaments. Divi galvenie jautājumi šajās sarunās, pēc Gorbunova uzskata, būs: PSRS bruņoto spēku statusa noteikšana pašreizējā periodā un to samazināšana un pilnīga izvešana turpmākajā laikā, kā arī Latvijas un PSRS ekonomiskās attiecības. Gorbačovs uzsvēris, ka ekonomiskā sadarbība nav jāsamazina, bet jāturpina uz jauniem pamatiem. LR AP priekšsēdētājs izteicis cerības, ka turpmāk visu jautājumu kārtošana starp abām valstīm tiešām balstīsies uz līdztiesības principa.

Pašreiz svarīgākie uzdevumi, kas būs jāveic, ir Latvijas iedzīvotāju drošības garantēšana un ekonomisko reformu īstenošana, lai sākotnēji ieviestu tirgus ekonomikas elementus, bet pēc tam pārietu uz to pilnībā.

Preses konferencē AP priekšsēdētājs vēlreiz pauda jau zināmos viņa uzskatus pilsonības jautājumā. A. Gorbunovs pilnībā saprotot bažas un rūpes par latviešu tautas likteni, bet uzskata, ka demogrāfiskā situācija ir arī tā, kas liek Latvijas valsti veidot ar demokrātiskiem līdzekļiem.

Andra Jauce