Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Vēstules no skaitļotāja

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

Latvijas Zinātņu akadēmijas elektronikas un skaitļošanas tehnikas institūtā pēc PSRS Sakaru ministrijas pasūtījuma tiek izstrādāta programmu pakete, kas ļaus organizēt mūsu zemē elektronisko pastu. Tas savienos rūpniecības uzņēmumus, konstruktoru birojus, augstskolas, zinātniskās iestādes un daudzas citas iestādes.

— Elektroniskais pasts neapšaubāmi ir jauns pakāpiens salīdzinājumā ar pašreizējo sakaru līmeni, — stāsta L. Bogomolovs, kas vada vienu no institūta laboratorijām. Runa ir ne vien par vēstuļu, bet arī rasējumu, attēlu un skaitliskās informācijas pārsūtīšanu, glabāšanu un nodošanu adresātiem. Skaitļošanas centrs par zināmu maksu atvēl abonentam atmiņas bloku, kuram var piekļūt ar īpašu kodu. Starp citu, nav nepieciešams, lai jums būtu personālais skaitļotājs. Jūs varēsit individuāli abonēt «elektronisko pastkastīti» un ar tās starpniecību saņemt un nosūtīt vēstules.

Institūta darbinieki savas programmas sastāda pēc starptautiskajiem standartiem. Tas nepieciešams, lai varētu pieslēgties citu zemju kanāliem. Elektroniskā pasta sistēmas izstrādāšana tiks pabeigta jau šogad. Tas eksperimentālo ekspluatāciju paredzēts sākt 1991. gadā. Sākuma tā darbosies viena rajonā — pēc sakarnieku ieskatiem.

 

 

S. ŠPUNGINS,

LATINFORM korespondents