Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

1990. gada 15. maija hronika

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

Atsaucoties uz pagājušajā «LJ» numurā publicēto aicinājumu par informācijas un ierosinājumu izteikšanu pa tālruni 466128, 15. maijā mūs sazvanīja 58 Latvijas pilsoņi. Turklāt— jāņem vērā, ka lasītāji mūsu laikrakstu galvenokārt saņem dienas otrajā pusē, dažviet pat nākamajā dienā; dienas pirmajā pusē, kad risinājās dramatiskie notikumi pie LR AP ēkas, lielākā daļa mūsu lasītāju godprātīgi strādāja vai (tie, kam bija iespējams) vēroja televīzijas pārraidi no AP sesijas; tā kā izmantojām tikai vienu tālruņa numuru, jādomā, daudzi līdzpilsoņi nepārtrauktās numura aizņemtības dēļ mūs tā arī nesazvanīja. Šie faktori tad arī nosacīja saņemtās informācijas diapazonu, raksturu un — intensitātes sadalījumu laikā.

Lielais vairums zvanītāju bija rīdzinieki, taču saņēmām arī informāciju no Liepājas, Bauskas, Rēzeknes, Daugavpils, Jelgavas, Liepupes, Ogres un Engures.

15. maijs jau ir aizvakardiena, taču tās dokumentēšana ir nepieciešama. Kaut vai tādēļ, lai astrologi varētu pētīt, kas tas 15. maijs ir par dienu, ka tajā tā vien velk uz valsts apvērsumiem…