Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Ministru Padome: kā pagājusi nakts?

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

Naktī no 20. uz 21. augustu svarīgākie notikumi risinājās ap republikas Ministru Padomes ēku. Viss sākās ar to, ka Latvijas Ministru Padomes priekšsēdētājam Ivaram Godmanim piezvanīja Baltijas kara apgabala karaspēka pavēlnieks ģenerālpulkvedis Fjodors Kuzmins, kas Baltijā īsteno PSRS ārkārtējā stāvokļa komitejas kursu, un brīdināja, ka sūta uz Ministru Padomi divus bruņutransportierus, uzdodot karavīriem atņemt ēkas apsardzei liekos (?) ieročus.

Ieradās karavīri desantnieku formas tērpos. Pēc īsas sarunas ar premjerministra palīgu drošības jautājumos Andri Bunku viņi atņēma ieročus vairākiem apsardzes vīriem, kuri atradās ēkas pirmajā stāvā. Vairākus cilvēkus, arī Andri Bunku un vienu apsardzes virsnieku, desantnieki aizveda sev līdzi.

Pēc kāda laika pie I. Godmaņa ieradās vēl viena armijnieku delegācija, ko vadīja kara apgabala pavēlniecības pārstāvis ģenerālis Dudkins. Tika runāts par valdības ēkas apsardzes atbruņošanu. Ģenerālis paziņoja, ka šo akciju sarīkojušas viņam nepazīstamas personas bez kara apgabala ziņas. Ciemiņš pat atvainojās šai sakarā. Ministru padomes informācijas dienesta darbinieki pavēstīja, ka sagūstītie apsardzes vīri un premjerministra palīgs drīz vien atbrīvoti, taču Andris Bunka un viens apsardzes virsnieks līdz pat šim laikam nav atgriezušies savās darba vietās.

Kā paziņoja Latvijas Ministru Padomes informācijas dienests, visu nakti vairāki ārzemju masu informācijas līdzekļi, arī radiostacija «Brīvība», pārraidījuši nepatiesu informāciju, ka Latvijas Republikas valdības vadītājs Ivars Godmanis esot nolicis pilnvaras un atdevis Ministru Padomes ēku militāristiem.

Šie apgalvojumi ir pilnīgi nepatiesi un nepamatoti. Ministru Padomes ēka nav ieņemta, un Ivars Godmanis joprojām pilda savus pienākumus un pastāvīgi atrodas darba vietā.