Ieiet

Partneri Komanda Par mums Kontakti Ziedojumi
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti

Izmaiņas

No Barikadopēdija

795398

Noņemts 1 baits, 2020. gada 6. novembris, plkst. 14.24
m
nav labojuma kopsavilkuma
'''Ēriks noteikti lūdz minēt, ka šādu laimi (nudien, |o uz Przemēm viņa, mazatalgoto inteliģentu, šķira parasti par velti nebrauc) izgādāja Jaunatnes organizāciju komiteja. Vrrbflt tāpēc, ka pirmā no tertlekš minētajām iestādēm uzklausījusi pārmetumus par to. ka mūsu komjaunatnes aparāts ]otl maz Interesējas nar Jaunajiem zinātniekiem. Šoreiz «baltajām apkaklītēm» paldies! Cerēsim, ka ne par pēdējo bezdelīgu.'''
— Par šādu festivālu, protams, agrāk neko nebiju dzirdējis. — Ēriks stāsta. — tāpēc uzalclnālums bija stipri Intriģējošs. Dienu pirms izbraukšanas saņēmu festivāla programmu. Notika ari slavenā Instruktāža, kā Jāuzvedas kapitālistiskajās valstis. Vēlreiz pārliecinājos, ka visi coji uz ārpasauli ved caur Maskavu. Pat tiem. kas atpakaļceļā Izkāpa Leņlngradā, bietes tika nopirktas līdz dzimtenes sirdij. (Stā|ietles komjaunatnē, Io komjauniešiem nauda dzīvē nav galvenais!) SamJrā savdabīga bija ari festivāla dalībnieku sagatavošana gaidāmajam pasākumam Proti, par pilnīgi nevajadzīgu tika uzskatīta iepazīstināšana ar iepriekšējo festivālu darbu un rezultātiem, kā ari šoreiz paredzētajiem pasākumiem Draudzības JOtas tika iekustinātas. sīki Izklāstot somu vēsturiskās pretenzijas uz PSRS teritorijām un īpašos draudus, kādus Somija radīja Padomju Savienībai otrā pasaules kara priekšvakarā.
Dabiski, ka tādā pašā garā ritēja festivāla diskusijas par baltajiem plankumiem PSRS un Somijas attiecību vēsturē. Scmlem, vienīgais baltais plankums šai jautājumā gan bija PSRS valdības oficiālā nostāja pašreiz. To nu Izklāstīja profesionāls vēsturnieks, diplomāts, PSRS un Somijas attiecību speciālists. PSRS Ārlietu minlstriJas pārstāvis A. Dongarovs Analizēdams situāciju PSRS rietumos 1938. gadā un attiecības ar robežvalstlm. šis biedrs teica, ka Somija bijusi vienīgā valsts. kura nav simpatizējusi Padomju Savienībai (pie varas bllls reakcionārs režīms, valdījis prctpadomju noskaņojums. kaut gan bijušas ari pamatotas teritoriālas pretenzijas uz Karēllju). Somijai nav bijis nesaskaņu ar Vāciju. Tāds sīkums, ka pie Baltijas lūras 1938 gadā eksistēja vēl trīs neatkarlsras valstis. vispār netika pieminēts. Atzīdams, ka Molotovs lr rediģē lls Maskavas izveidotās ļaunās Somijas valdības vēstījumu =:cmu tautai, PSRS AM pār ?tāvls apgalvoja, ka šos pasākumus nevajadzētu uzskatīt par Somijas sov?tlzācljas mēglnālumu un jo īpaši par mēģinājumu lekļaut Soml|u PSRS sastāvā. (Dīvaini, ka Ņ. Hrušcov3 savās atminās raksta tieši par plānoto Somijas PSR Izveidošanu.) Taču vēl dīvaināk lr tas. ka oficiāls PSRS AM pārstāvis 1989. gadā Staļina ārpolitiku raksturo kā visumā pareizu un likumīgu un pavēsta, ka no PSRS puses ziemas karu nevar nosaukt par agresiju. Droši vien Molotova un Rl-bentropa pakts vispār netiktu pieminēts. Ja tā ekslstencl atkal nebūtu atgādinājuši somu launlešl.
© 2012 Barikadopēdijas fonds. Idejas un nosaukuma autors - Andrejs Cīrulis. Citēšanas gadījumos atsauce uz Barikadopēdiju ir obligāta.
Publicēto materiālu autortiesības pieder to autoriem.