Izstāsti savu barikāžu stāstu atmiņu studijās

No Barikadopēdija

Šī gada janvārī aprit 25 gadi kopš 1991.gada barikādēm, kad Baltijas iedzīvotāji drosmīgi iestājās par savu valstu brīvību. Lai veicinātu tā laika atmiņu saglabāšanu un vēstures tālāknodošanu, Ministru kabinets aicina ikvienu doties uz kādu no piecām atmiņu studijām un izstāstīt savu barikāžu stāstu.

Savus barikāžu stāstus atmiņu studijās video kameras priekšā izstāstīt aicināti gan tie, kuri pašaizliedzīgi sargāja valsts stratēģiskos objektus, gan tie, kuri organizēja dežūras, gan arī tie, kuri rūpējās par siltu tēju, zeķēm un cimdiem tiem, kuri sargāja. Tāpat atmiņu stāstus par barikādēm var nodot arī savu vecāku, vecvecāku vai citu radinieku vārdā.

Lai saglabātu pēc iespējas vairāk atmiņu, aicinām tos barikāžu dalībniekus, kuri nevarēs apmeklēt atmiņu studijas, sūtīt savus stāstus līdz 10. janvārim rakstītā, video vai audio formātā uz e-pastu Zane.Ozola@mk.gov.lv. Izklāstot savas atmiņas, lūdzam norādīt savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju. Atmiņu stāstā aicinām iekļaut atbildes uz šādiem jautājumiem: Kāpēc Jūs piedalījāties barikādēs? Ko šajās dienās darījāt? Kur tieši bijāt? Kāds ir Jūsu personiskais spilgtākais notikums/atmiņas par šo laiku? Kas par šo notikumu ir jāzina nākamajām paaudzēm? Visi - gan studijās ierakstītie, gan e-pastā saņemtie - stāsti tiks nodoti Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, Latvijas Nacionālajam arhīvam, kā arī Barikāžu muzejam. Spilgtākie stāsti tiks iekļauti filmā, kas savu pirmizrādi piedzīvos barikāžu atceres pasākumā Ministru kabinetā.

Atmiņu studijas no 8.janvāra līdz 9.janvārim darbosies Rīgā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Universitātē un Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, Liepājas Universitātē un Vidzemes augstskolā Valmierā.

Atmiņu studiju darba laiki:

Vidzemes augstskola, Valmiera, Tērbatas iela 10 – 7.janvāris no plkst. 15:00 līdz 19:00; 9.janvāris no plkst. 10:00 līdz 14:00. 7.janvārī plkst. 17:00 Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš lasīs lekciju interesentiem “Barikāžu nacionālais un starptautiskais konteksts. Ko zinājām un nezinājām”.

Liepājas Universitātē, Liepājā, Lielā ielā 14 – 8. un 9.janvāris no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīga, Mūkusalas iela 3 – 8.janvāris no plkst. 9:00 līdz 20:00, 9.janvāris no plkst. 10:00 līdz 17:00.

Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljons (tuvāk ieejai no Kanāla puses) – 8. un 9.janvāris no plkst. 9:00 līdz 18:00.

Latvijas Universitāte Rīga, Raiņa bulvāris 19 (1.auditorija) – 8. un 9.janvāris no plkst. 9:00 līdz 20:00.

Visās atmiņu studijās kā brīvprātīgie darbosies studenti, kuri interesentiem palīdzēs sagatavot stāstus, uzdodot jautājumus.

Zaiga Barvida
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr. 67082902
Zaiga.Barvida@mk.gov.lv

[lapa ar informāciju]