Kārtējais atgādinājums no Ventspils

No Barikadopēdija
Versija 2020. gada 13. novembris, plkst. 12.23, kādu to atstāja Edgars (Diskusija | devums)
(izmaiņas) ← Senāka versija | skatīt pašreizējo versiju (izmaiņas) | Jaunāka versija → (izmaiņas)

9. janvārī no pulksten 12 līdz 15 pie Latvijas PSR Ministru Padomes ēkas piketēja Ventspils sabiedrisko organizāciju pārstāvji, atkal reiz atgādinādami savas prasības un attieksmi pret ķīmisko vielu transportēšanu caur Ventspils ostu.

Piketa dalībnieki izteica savu viedokli.

Juris Igars: — Uzzinājām, ka Augstākās Padomes sesijā pieņemto lēmumu grib atcelt un pārskatīt Ritas Kukaines vadītās komisijas slēdzienu, atzīstot, ka akrilskābes nitrils ir visai nekaitīga viela un nepieciešams turpināt tā transportēšanu. Jau pirms pusgada bija pieņemts lēmums par nepieciešamību pārtraukt šīs vielas transportēšanu, taču alternatīvs variants netika meklēts.

Ventspili kuģos joprojām pilda akrilskābes nitrilu.

Inga Aulmane: — Kad nesu uz republikas Augstāko Padomi Ventspils deputātu grupas un VAK aicinājumu Latvijas iedzīvotājiem, milicim, kas sēdēja pie ieejas, latviešu valodā paskaidroju sava nāciena mērķi, bet viņš vairākkārt teica: «Ņepoņimaju». Tobrīd gandrīz sāku raudāt, jo kur gan ir pamats kādai cerībai, ja pat Augstākajā Padomē milicis saka: «Ņepoņimaju»!

Valentīna Birzniece: — Atbraucām tādēļ, lai tie, kas lems mūsu jautājumu, saprastu, ka tas nav tikai izpildkomitejas priekšsēdētāja Lemberga un tautas deputāta Eizāna viedoklis. Šai piketā izsakām visu ventspilnieku attieksmi. Prasām tikai to, kas mums pienākas. Bet visvairāk — drošību. Esam par to, lai katra pilsēta kopā ar savu vietējo padomi sāktu ciņu pret resoriem.